Talopeli

Kukapa osaa vastata tähän:

Miksi talopelin mukaan täysi 2kerrosratkaisu on edullisempi kuin 1 1/2kerrosratkaisut?

Onko näin todellisuudessa?
31912
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

2. kerroshommassa enemmän neliöitä yksien rappusten taakse.

Todellisuudessa ns putkikattoristikoilla saadaan edullisimmat yläkertaneliöt 1 1/2 kerrostaloon.

Äänestä

Totta on.

Äänestä
  • Aivan,olipas ytimekäs vastaus,voisitko vähän tarkentaa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelailija kirjoitti:

Kukapa osaa vastata tähän:

Miksi talopelin mukaan täysi 2kerrosratkaisu on edullisempi kuin 1 1/2kerrosratkaisut?

Onko näin todellisuudessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu