Tietäiskö joku kuka järjestää halpoja ryhmä- yms. matkoja silleen et eka on bussikuljetus vaik Oulusta Helsinkiin ja sen jälkeen laivalla Tukholmaan. Koko hoidolla hintaa oon kuullu olevan vaivaiset 50e.
Halvat risteilyt?
enni
137699
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
http://www.pohjolanmatkatoimisto.fi/palvelut/risteilymatkat/
tarttisin kivaa luotettavaa seuraa haluaisin lähteä joskus elokuussa jonkun kanssa.....T.jyväskylän tytsy
voi ku ihquu kun joku miuukin pissi kun haluaa mennä ulkomaille. elikkäs laita niinku tietoo mitä ihquuu niinku haluut.
voi jee mää enmalta odottaa, ihquuuu
Tukholmaan jos menet niin siellä on kaikki kallista sitten muuten. Mielestäni kandeis mennä Tallinnaan, siellä kivemmat matkat ja muuteskin voi ostaa kaikenlaista tuliaisia edullisesti.
Olen Lahdesta ja täältä pääsee Tukholmaan jopa viidellä eurolla ja Tallinnaan halvimmat 25 ekee.
Et yöpaikan ja matkaseuraa saat minusta kyllä jos matkustelet muuten vain joskus täälläpäin.
Oon aina jotenkin vieroksunut Tallinnaa, esim. on taskuvarkaita, ryöstöjä yms..
Se Tukholma on kuulostanut niin tutulta ja turvalliselta. Mut minkälaista siel Tallinnassa oikeesti on?
Pitääkin laittaa korvan taakse toi matkaseura tarjous =)
paikka , kun vähä kattoo miten käyttäytyy eikä pidä rahapussia ihan tyrkyllä niin , kun miehillä taoana , että perstaskussa vaan eikä neuvot tehoo sit ihmetellään , kun rahat vietiin.
Oon ainakin 20 kertaa käynyt Tallinnassa hotellimatkoillakin , et yöllä tullut liikuttua Vanhassa kaupungissa ja ikinä en ole ryöstetyksi tullut.
Tallinna varsinkin kesällä ihana paikka paljon puistoja ja nähtävää , kun lähtee kauemmaksi keskustasta.
Paljon mieluummin lähen Tallinnaan , kun Tukholmaan.
Täältä löytyy vinkkejä Tallinnaan aikovalle:
http://halvat-matkat.net/index.php/paivaristeily-laivalla-tallinnaan-vinkkeja/
millä pääsis nyt halviten
Jos matkustat kaverin kanssa, paras tarjous on Linda Linellä: Kaksi yhden hinnalla (alk. 32,50 €) sisältäen 0,5 litran oluen molemmille sekä mennessä että palatessa.
XPRS:lä on tarjous 20€/hlö. Eckeröllä maksaa 23 €/hlö. TallinkSiljalla 26 €/hlö.
Kiitos! Täältä harvoin saa noin asiallista vastausta.
kunhan kysyy asiasta, eikä sen vierestä, täällä on sellaisia kysymyksiä usein jotka sopisivat matkailun tyhmiin kysymyksiin paremmin ja kun esität tuon kategorian kysymyksen täällä saat yleensä mitä olet tilannut vastineeksi.
niin kannattaa jättää risteilyt väliin. penninvenytys ei laivoille kuulu.
eikös tähän kuulu sitten; kyllä meilla siljalla kultakortin kanssa rahaa poltetaan, ei laivat ole käyhyä varten jne jne jne