IP-osoite

Kui vaihan IP-osoitteen?
12812
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

...mitenkään. Ne on ikuisia.

-T

Äänestä

Sillattu vai reitittävä yhteys!!!!Miksi muuten kysyt tuolaisia!!!!!t:SuoPo

Äänestä
  • Ois vaa kiva tietä :D Verkkoyhteyksistä sen kaiketi saa vaihettua.... Pitää katella.

    Äänestä

  • -Minä- kirjoitti:

    Ois vaa kiva tietä :D Verkkoyhteyksistä sen kaiketi saa vaihettua.... Pitää katella.

    Sieltähän sen tosiaan saa vaihdettua. Vaihda ihan oman mielesi mukaan se miksi vain haluat.

    Äänestä

  • -Minä- kirjoitti:

    Ois vaa kiva tietä :D Verkkoyhteyksistä sen kaiketi saa vaihettua.... Pitää katella.

    Sieltä sitten otat/valitset kohdan:verkkoyhteydet.Ja eiku sieltä säätelemään.Todennäköisesti sinua ei täällä näy.Aattelin vaan,jos liikaa säädät.Voit tietysti myös kirjoittaa selaimesi???osoitekenttään.http://192....????Arvaa loput!!!!::):):)

    Äänestä

Jos sinulla on Win98SE, niin täytyy vaihtaa verkkokortti. XP:stä en nyt sano mitään.

Äänestä
  • miksikään vaihdu!

    Äänestä

  • se sillä kirjoitti:

    miksikään vaihdu!

    Eikö se vaihdukaan? Pitänee katsoa uudestaan sitä IP numeroa. Verkkokortin vaihtaminen on sama kuin koneen vaihtaminen. Ei kahdelle koneelle varmaan anneta samaa IP osoitetta. Vaihtaminen vie aikaakin noin 15 minuuttia.

    Äänestä

proxyja, niitähän voit vaihdella niin usein kuin haluat !

Äänestä

Ethän vaan ole musiikin jakaja? tsot tsot

Äänestä

Operaattorisi jakaa ip:t, eikä siihen voi juuri vaikuttaa. Jos sinulla on reititin, niin sen sisäisen nat -osoitteen voit vaihtaa, mutta julkista ip numeroa et voi vaihtaa, muuten kuin käynnistelemällä konettasi ja toivoa että operaattorin dhcp palvelin antaa toisen osoitteen. Jos kaikki saisivat vaihdella vapaasti ip osoitteitaan, niin netti menisi täysin sekaisin kun monilla olisi sama osoite.

Äänestä

muuten kun että pidät välillä koneen kiinni muutaman päivän niin voi vaihtua. Ei tiiä.
Jos ip:si on pantu banniin, niin voi tolla vaihtua. Tsekkaa jollain ip:n tarkistus ohjelmalla ennen ja jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Minä- kirjoitti:

Kui vaihan IP-osoitteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu