Emma vaihtoi kotia...

realist56

onneksi kuitenkin vanha isäntä seurasi mukana;)
Tänään muutettiin sitten uuteen kotiin. Emma oli kovin hämmentyneen oloinen jo pakkaustouhuista ja tuntui hämmentyvän lisää kun koti alkoi tyhjentyä tutuista tavaroista. Ja sitten kun tultiin yhdessä uuteen paikkaan keskelle sitä kaaosta, vähän aikaa kierteli ihmettelemässä ja meni ovelle, että lähdetään. Mutta pian siitä sitten asettui kun huomasi, että isäntä touhuaa niinkuin kotonaan. Nyt jo tuossa tyytyväisen oloisena makaa jaloissa.

9

755

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuttu isäntä, tutut tavarat, vain seinät periaatteessa vaihtuivat. uusi mielenkiintoinen uusia tuoksuja oleva jännittävä maailma oven ulkopuolella.
      ONNEA UUTEEN KOTIIN.

    • exultimus

      Hienoa. Tottahan koira viihtyy siellä missä isäntäkin. Onnea uuteen kotiin.

    • Koirakko

      Minä jo ihmettelin, että tuliko "joku" hakemaan Emman sinulta poies. Onnea vain uuteen kotiin! Minullakin on vielä 3 pahvilaatikkoa purkamatta ja joulua pukkaa.

    • kuin sinne ..

      toivottavasti.Itse hävitän muutossa aina jotain.Onnea uuteen kotiin.

      • realist56

        kaikki kuitenkin tallessa ole. Vaan melkeinpä mitä tahansa tarvii niin pitäis olla vielä kissoja tuon koiran lisäksi etsimässä. Eihän niitä laatikoita ole vielä ehtinyt purkaa ja on melkoista arpapeliä osua oikealle laatikolle.


    • Me muutimme myös uuteen asuntoon ja hups sisäsiististä koirasta tulikin ei-sisäsiisti koira vähäksi aikaa. En tiedä protestointiako se oli vai eikö se aluksi pitänyt kalustamatonta asuntoa asuntona ollenkaan. Nyt kun tavarat ovat taas paikoillaan ja on kunnolla kotiuduttu niin koirasta tuli jälleen sisäsiisti. Koskaan ennen ei ole koirat tuolla tavalla reagoineet, mutta kerta se ensimmäinenkin.

    • realist56

      toivotuksista!
      Kun vielä jostain sais niin paljon sitä onnea, että noi kaikki tavarat menis itekseen omille paikoilleen. On meinaan vielä melkonen kaaos ja iteltä puhti pois.

    • koirallinen

      Uuteen kotiin! Kylläpä säikäytit tolla otsikollas, meinasin huutaa ääneen, kun sen töissä luin...

      No kuulostaa kuitenkin siltä, että te molemmat olette hyvin kotiutuneet, toivottavasti teillä on iso varasto, sinne on hyvä sijoittaa ne pahvilaatikot, jotka ei itsestään tyhjene!

      Koskas pidetään tuparit;)

      • realist56

        Harkittu (kiusan)teko, tuo otsikko;)

        Kyllä tahtoo aika toivottomalta tuntua yksinään saada tätä huushollia kuntoon. Pojallakin on lukiossa koeviikko ja pitäis antaa lukurauhaa.
        Emma reppanakin on joutunut hieman laiminlyödyksi. Mutta eiköhän tämä tästä, joskus.

        Mites olis sellaset tuparit, että vieraat laittaa paikat kuntoon;)


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      91
      1107
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      110
      891
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      886
    4. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      279
      679
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      76
      648
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      74
      609
    7. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      572
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      546
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      38
      510
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      483
    Aihe