Ajankohdasta en vielä tiedä, ehkä vuoden sisään.
Esitetään sitten muutama kysymys. Aikaa varaan varmasti sen kuukauden, mihin päin kannattaisi sunnatta, vaatimuslista:
-kirkas ja kauniin värinen vesi
-trooppinen ympäristö
-ei turistirysä
-halpa
-go go-tytöt
Paljonko tuollainen halpa bungalow yleensä maksaa hiljaisemmalla seudulla?
Ideana on kasata ajatuksia, viettää aikaa itsensä kanssa ja tutustua siinä sitten paikalliseen kulttuuriin. Baareissa istuminen ei oikein nappaa, mitä tekemistä sillä on oikean thaimaan kanssa?
Mihin hintaan piparia saa tuolla?
Tekevätkö mitä pyydetään? Ihan siis perusjuttuja, ykkösestä kakkoseen, naamelle ja suuhun.
Esitetään sitten muutama kysymys. Aikaa varaan varmasti sen kuukauden, mihin päin kannattaisi sunnatta, vaatimuslista:
-kirkas ja kauniin värinen vesi
-trooppinen ympäristö
-ei turistirysä
-halpa
-go go-tytöt
Paljonko tuollainen halpa bungalow yleensä maksaa hiljaisemmalla seudulla?
Ideana on kasata ajatuksia, viettää aikaa itsensä kanssa ja tutustua siinä sitten paikalliseen kulttuuriin. Baareissa istuminen ei oikein nappaa, mitä tekemistä sillä on oikean thaimaan kanssa?
Mihin hintaan piparia saa tuolla?
Tekevätkö mitä pyydetään? Ihan siis perusjuttuja, ykkösestä kakkoseen, naamelle ja suuhun.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Trooppinen ympäristö löytyy kaikkialta, mutta vaatimuksesi ei turistirysä ja go go tytöt eivät ihan täsmää.
Thaimaassa syö pipareita!!! Mihin ihmeen naamelle, onko tämäkin joku perusjuttu? Kasaahan ajatuksia kotona, älä mene edes ulos!!!
Sun tosiaan kannattaisi kasailla niita ajatuksiasi siella kotona. Paikalliseen kulttuuriin tutustuminen ei tosiaankaan ole mitaan piparikauppaa. Vaikka ykkosesta kakkoseen ja naamalle etta suuhun olisivatkin teidan isa-poika suhteessa perusjuttuja ne eivat normaaleille ihmisille sita ole.
Baareissa et viihdy kun silla ei ole mitaan tekemista Thaimaan kanssa mutta persuksiin vetamisellako sitten on?
Hapea...
Kysyinkö minä mikä sitä oikeaa matkailua ja kulttuuria on? En tainnut.
Otan silti vinkkejä vastaan hiljaisemmista, halvoista mutta näteistä kylistä josta löytyy kaikki tarpeellinen, mukaanlukien vaaleat hiekkarannat ja turkiisin värinen vesi.
Et taida mistään löytää turkiisin väristä vettä. Ehkä Turkista?
kun vingut go go tyttöjen perään, mutta vastaan silti, että kannattaa sit valita sen kirkasvetisen turkoosin meren kannalta länsirannikko, sillä idän puolella vettä samentaa levä (mutta siis kauniita rantoja sielläkin). lännestä tulis mieleen vähän rauhallisempana paikkana krabi, mutta turistirysähän sekin nykyään on, kaikki paikat on minne tehdään yleensäkin seuramatkoja. sit jos haluaa alkuperäisen paikan niin ei voi odottaa mitään palveluita mitä keskivertoturistit saattaa kaivata...eli kannattaa harkita lähteekö kuitenkin "turistirysään"
En nimittäin tosissaan haluaisi olla paikalla, kun tämä tyyppi kyselee rannalla ykkösten ja kakkosten perään.
"kuulostat ärsyttävältä kun vingut go go tyttöjen perään"
Miksi? Oletko pettynyt kun suomalainen ei minulle kelpaa?
Kysyin tietääkseni ihan asiallisesti nämäkin jutut.
Onko Krabissa minkälainen hintataso, siis saako bungalowin itselleen vitosella päiväksi?
pattayaa, koska tuttuja menossa sinne enkä tosiaan halua, että tämä tyyppi on siellä samaan aikaan...en edes tiedä miksi vastasin tähän ollenkaan, hetkellinen mielenhäiriö kai!
oikea adjektiivi kun tarkemmin mietin. mä en todellakaan ole pettynyt siihen että suomalaiset naiset ei muka kelpais (taitaa olla niin ettet itse kelpaa suomalaisille, etkä kelpaisi thaimaalaisillekaan jos et maksaisi heidän mittapuullaan suuri summia suhteellisen lyhyestä ajasta...) vaan mua säälittää ihmiset joiden tosiaan pitää ostaa seuraa, ja jotka sitten oikeesti luulee, että heillä on nyt elämässään jotain. ei millään pahalla mutta kannattais vähän miettiä mitä lomallaan tekee, että siitä sais oikeasti jotain irtikin.
vai onko juuri sinun tyylisi se oikea
lomailutapani ei ole moraalisesti väärin
ja siellä kai bae beachilta löytyy kaikki.
Oon huomannut, että täällä on liikkellä oikeita moralisoijia. Yksikin pieni kirjoitusvirhe, tai väärä lause, niin kyllä siihen jaksetaan takertua. Itse taas arvostan sitä, että "uskaltaa olla rehellinen" ja oma itsensä...
Jokainenhan kaipaa lomaltaan eri asioita...