Haluun ZX-9R:n

Eikö kellään ois Kawasaki ZX-9R pyörää. Tarjoaisin hyvän hinnan n.13.000 euroo. Ilmotelkaa mahdollisimman nopeesti.
111817
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

siinä on hyvä pyörä! kaveril on sellainen.. tehoputki ja muutama viritys palikka ja siinä on 165 hp kulkee yli 300km/h ja kyllä lähtee niin et on tälläsel kokemattomalla melkeen paskat housuis=)

Äänestä
  • Joo oon omistanu -99 9R:n 3viikkoo. Aluks tuntu ihan kipeelt peliltä, ku ei 125 jälkeen oo 4 vuoteen ollu mitään peliä (autoi ei lasketa). Varsinkin hyvä vääntö tekee ajamisesta iloa. Normaalisti kaikki yli 4000 riittää varmasti. Myös kate on ollu ihan jees juttu, ainakin yli 300 km lenkeillä 176cm heppu viihtyy ihan hyvin viel satulas. Kait niit nopeampiakin on (R1, GSX-R 1000) mut 9R on hyvä yleissporttipyörä. Ja nopee, itel kans akra dynojet bmc(=144 takar.). Mitäs muuta tuolle on tehty ett on saatu 165 koneelt irti?

    Äänestä

  • 9RR kirjoitti:

    Joo oon omistanu -99 9R:n 3viikkoo. Aluks tuntu ihan kipeelt peliltä, ku ei 125 jälkeen oo 4 vuoteen ollu mitään peliä (autoi ei lasketa). Varsinkin hyvä vääntö tekee ajamisesta iloa. Normaalisti kaikki yli 4000 riittää varmasti. Myös kate on ollu ihan jees juttu, ainakin yli 300 km lenkeillä 176cm heppu viihtyy ihan hyvin viel satulas. Kait niit nopeampiakin on (R1, GSX-R 1000) mut 9R on hyvä yleissporttipyörä. Ja nopee, itel kans akra dynojet bmc(=144 takar.). Mitäs muuta tuolle on tehty ett on saatu 165 koneelt irti?

    en oikeen tie mitä kaikkea siihen on tehty.. sanoo vain että jotain "palikoita" ja tehari.. olen kyl ajellu sen kans ja kyllä kulkee ja lähtee ku tykin suusta=)

    Äänestä

  • jope kirjoitti:

    en oikeen tie mitä kaikkea siihen on tehty.. sanoo vain että jotain "palikoita" ja tehari.. olen kyl ajellu sen kans ja kyllä kulkee ja lähtee ku tykin suusta=)

    >lähtee ku tykin suusta=)

    kauhean savupilven saattelemanako?

    Äänestä

  • särmä kirjoitti:

    >lähtee ku tykin suusta=)

    kauhean savupilven saattelemanako?

    ei todellakaan=)

    Äänestä

fn:llä oli ainakin eilen sellainen käytetty myynnissä

Äänestä

Meinaa etta tuolla auto-bikessa(vantaalla) oli ainakin eilen yks -98,ja aivan sikasiistil varityksella,nakyi olevan aikasen hyvat palikat myoskin asennettuna mm yli 2300e viriputkikin!
kelpais kylla mullekin.

Äänestä

Joo, kyllä löytyy... Vuosimallia -98, uudempi malli siis. Ajettu 38 000 km ja huollot tehty kirjan mukaan. Hyvässä kunnossa muutenkin ja kulutusosat vaihdettu aina tarpeen tullen. Vihreä.

Äänestä
  • Kertokaa ihmeessä mitä muutoksia ZX9:iin on tullut ajan myötä. Mallihan keveni jossain vaiheessa. Oliko 98? kuinka paljon keveni? Onko eka vuosimalli 94? Kertokaa ken tietää olen kiinnostunut pyörästä. Onko ajogeometriaa muutettu? Onko tehot pysyneet samassa?

    Äänestä

  • Ex-FZR kirjoitti:

    Kertokaa ihmeessä mitä muutoksia ZX9:iin on tullut ajan myötä. Mallihan keveni jossain vaiheessa. Oliko 98? kuinka paljon keveni? Onko eka vuosimalli 94? Kertokaa ken tietää olen kiinnostunut pyörästä. Onko ajogeometriaa muutettu? Onko tehot pysyneet samassa?

    -98 tuli uusi malli. Paino keveni ja pirteämpi moottori. 183 kg / 143 hv. Vaihteisto uusittiin ja perinteinen "kivimurskaamo", kuten Kawan aikaisempia laatikoita voisi kuvailla siirtyi historiaan. Pyörä on totaalisesti eri planeetalta aikaisempaan verrattuna...

    Äänestä

  • mulla olisi myytävänä sininen ja virittämätön zx9r. Ajettu 34000km ja hinta siinä 12000 [email protected]

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Intohimo Kawasaki kirjoitti:

Eikö kellään ois Kawasaki ZX-9R pyörää. Tarjoaisin hyvän hinnan n.13.000 euroo. Ilmotelkaa mahdollisimman nopeesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu