Antti epäaito

en tykkää

mun mielestä Antti pelaa laskelmoidusti. on ihan muuta kuin esittää. ja välil se äyskähtää loukkaavasti muille ja sit naurahtaa tyyliin "vitsivitsi". ihan ällöttää koko ihminen.

3

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jo vain

      pelatahan saa, sehän on pelin henki. Olen kuitenkin samaa mieltä Antista. Ei jaksa tuota "kaikkien kamua" enempää. Täytyy äänestää jotain muista kolmesta, jotta Antti pääse talosta puis...

      • jenmu

        huomaa vaan kuinka jotkut on jääneen paitsi eri ihmisten läheisyydestä.. itselläni on ympärillä monia antin(kin) kaltaisia ihmisiä, eikä ne sen enempää nosta itseään sen enempää korokeelle kuin muutkaan. ja jos nyt tuohon show politiikkaan lähdetään niin.. aika moisia oscar palkintoja ovat kyllä ansainneet, jos/ja kun ovat näinkin monta vuotta jaksaneet showtaan pitää yllä!!!! vähän enemmän ihmis ymmärrystä, kiitos.


      • tupu

        jep jep. Täysi pelurihan se mies on, kyllä kyllä. Tietää kyllä miten tätä peliä pelataan, onhan se katsonut kaikki ulkomaiset BB:t ja tietää kyllä siis millainen pitää olla ja miten käyttäytyä talossa, että voittaa.
        Varmaan tälläkin hetkellä pyörittelee päässään pertun suosiota ja luultavasti alkaa käyttäytyä samalla tavalla kuin perttu varmistaakseen paikkansa jatkossa.
        Tosin se on kyllä läpinäkyvää, sillä anttihan on oikealta luonteeltaan melkoinen vässykkä ja juoruämmä, ehkä jopa ilkeä: huomasihan sen jo siitä että kaveerasi mm. minnan ja iinan kanssa ja juorusi minkä kerkesi.
        Välillä tuntuu että meinaa repiä pelihousunsa, kun dollarin kuvat kiiltelevät silmissä ja pelin loppu on jo niin lähellä, mutta valitettavasti antille...kuitenkin niin kaukana. Näkee että anttia hieman hermostuttaa. Syytä olisikin kun kaikki sen kaverit ovat häipyneet vierestä yks kerrallaan.
        Eiköhän se Antti sieltä nyt jouda jo pois pelailemasta ja kieroilemasta, annetaan rehellisemmille ja aidoimmille ihmisille mahdollisuus: eli toisin sanoen Pertun täytyy voittaa, sillä toista yhtä aitoa ja kieroilematonta ihmistä talosta ei löydy! Ja se on fakta, jonka kaikki järkevät ihmiset tajuaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      167
      12501
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      152
      5436
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4680
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      145
      3670
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2768
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1926
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      108
      1671
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      364
      1617
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      103
      1524
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1461
    Aihe