kertokaa joku joka on nyt phuketissa,sataako siellä koko ajan?lähden kuukauden päästä sinne ja oon huolestuneena kattellu säätietoja,et siel on jatkuvasti pilvistä ja sataa.Toivottavasti ilmat paranee jo siks tai ainaki tammikuuksi.
säästä
...
3821
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
joo joo kyllä äkillisiä vesikuuroja voi tulla mutta kyllä lämpöä ja aurinkoa riittää oon 4krt ollut niin et välillä toivot sadetta
Ei sitä vettä tosiaan tarvitse siellä pelätä. Se on mukavan virkistävää, kun välillä tulee sellainen hetken kuuro. Kenenkään lomaa se ei pilaa ja ne sää ennusteet on kyllä aika suuntaa antavia. Esimerkiksi olimme elokuussa Phuketissa ja säätietojen perusteella olisi pitänyt olla kaatosateita ja ukkosta, mutta oisinkohan saanut kerran muutaman pisaran päälleni. Aurinko paistoi koko loman, jokunen pilvenhattara siellä taivaalla näkyi. Että se siitä sää ennustuksesta.
http://www.thaimaalainen.com
Eli ei kannata huolestua siis noista sää tiedoista, että siellä sataisi ja ukostaisi aivan jatkuvasti ja siksi mennä vaihtamaan lomakohdetta esim pohjoisemmaksi Thaimaata..?