S-sarjaan

jatkoa,sillä saimme pontevan pojan.Hänelle nimiehdotuksia S-kirjaimella.
Toinen nimi on joko Eemeli , Topias tai Valtteri.
Muut muksumme
Sanni Emilia
Suvi Maaria
Saku Tuomas
Silja Henrika
16938
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Sampo Eemeli sopisi hyvin joukon jatkoksi. Myös Sauli on kiva nimi.

Äänestä

Simo! :)

Onnea upeasta S-sarjasta ja uusimmasta tulokkaasta! :)

Äänestä

Eemeli on liian lähellä Emiliaa ja Topias lähellä Tuomasta, joten valitsisin Valtterin toiseksi nimeksi.

Sisu Valtteri
Simo Valtteri
Sasu Valtteri (onko liian samanlainen Sakun kanssa?)
Sauli Valtteri

Mitä noista tykkäät?

Äänestä

Sulo, Sasu, Sami..

Äänestä
  • olikin jo ehdotettu. Mielestäni Sami sopii parhaiten nimilistaanne. Onnea uutukaisestanne!

    Äänestä

SAMPO TOPIAS
ja vanhanaikaisempi nimi Seemi , Seemille ei kylläkään sovi nuo ehdotetut toiset nimet

SEEMI SAKARI ois hyvä

Äänestä

Santtu Eemeli on kiva.

Sami Valtteri
Sampo Valtteri
Severi Topias

Äänestä

Saarni Eemeli
Sakri Valtteri
Sampo Topias
Santtu Eemeli
Sauli Valtteri
Setri Topias
Sipi Topias

Äänestä

???

Äänestä

pojalle nimeksi:
Sauli Valtteri
Sami Topias
Sampo Valtteri
Santtu Eemeli

Tai

Sauli Ilmari
Sami Viljami
Sampo Mikael
Santtu Elmeri

kuulostaako mikään kivalta???
Sami

Äänestä

yksi lisää....SANTERI TOPIAS

Äänestä

SEVERI..... SEVERI EEMELI

Äänestä

jompi kumpi ja toinen nimi on joko topias tai valtteri

Äänestä
  • meillä on Sami-niminen poika ja nimi on osoittautunut hyväksi valinnaksi. Olen iloinen, ettei mieheni suostunut tuolloin Lauriin, jota ajattelin. Luokallaankin on vain yksi Sami. Sami Valtteri on ehkä kivempi, mutta kyllä Topiaskin on hyvä. Santusta minulle tulee mieleeni Santtu-saunatonttu. Mutta oikeastaan ihan veikeä asia, eikä negatiivinen.

    Olen siis puolueellinen Sami-asiassa, mutta vaikka olen sellainen eestaasvekslaajaluonne, ei ole kertaakaan kaduttanut nimivalinta (poika nyt 12 v).

    Äänestä

  • santtu on ihan tyttömäinen!!!!

    Sami Valtteri on erittttäin hyvä ja menevä, kunnon pojan nimi, sopii kivasti myös sisarusparveen! Onnea!

    Äänestä

Sisu on oiva pontevan pojan nimi. hyvä nimi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


S-sarjan mama kirjoitti:

jatkoa,sillä saimme pontevan pojan.Hänelle nimiehdotuksia S-kirjaimella.
Toinen nimi on joko Eemeli , Topias tai Valtteri.
Muut muksumme
Sanni Emilia
Suvi Maaria
Saku Tuomas
Silja Henrika

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu