Rakkaus rakkaani vain sinulle

Se ottaa kiinni,
jota sanat koskettavat.
Meitä on niin monta
janoamassa säkeitä
rivejä rakkaalta,
että joskus nappaamme
omat suloiset sanamme.

*hymyilee surumielisesti*
3529
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olipas ihanasti kirjoitettu.
Tuskinpa kuitenkaan minulle.
Kaunista tekstiä kuitenkin.
Siinäpä ajateltavaa :)

Miksi surumielinen hymy?

Äänestä

on. näen jälkesi

Äänestä
  • Kunpa näkisimme myös omat jälkemme.
    Ja ne ennen kaikkea

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minulle minulta meille kirjoitti:

Se ottaa kiinni,
jota sanat koskettavat.
Meitä on niin monta
janoamassa säkeitä
rivejä rakkaalta,
että joskus nappaamme
omat suloiset sanamme.

*hymyilee surumielisesti*

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu