MMS

Mitä H****ä

Mulla ollut tämä tele f liittymä nyt siitä asti kun acn lakkasi olemasta. Toiminut moitteettomasti tähän saakka.
Nyt ei enää onnistu MMS viestien lähetys saatika vastaanotto. Kovasti olen lähetellyt ko. viestejä, mutta elokuun 30.pvän jälkeen ei enää yhtäkkiä onnistunutkaan!! AIna ilmoittaa, että multimediaviestin lähetys epäonnistui tai saapunut vieti täytyy käydä netissä katsomassa.
Soitin as.palveluun eilen ja laittoivat muka toimimaan, mutta paskat. Nyt eivät sitten vastaa. Voi helvetti, että menee hermot.
Taidan lähteä liittymän vaihtoon.

7

1031

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lunta tupaan

      sim-korttisi on ilmeisesti etäpäivitetty, eiköhän rupea pelittämään.

    • optimistinenko

      Ajattele asian valoisa puoli,ainoana operaattorina tai soneran leikkioperaattrina toimiva telefinland, rahastaa myös asiakaspalveluun soitetuista puheluista:) Näin ei telefinlandia lainkaan haittaa se, että sul on ongelmia, sinä kun itse maksat niistä sinne soitetuista puheluista!
      Kotimaisiakin vaihtoehtoja on ja ilmainen asiakaspalvelu löytyy dna:lta ja vähemmän kotimaisilta elisan porukoilta.
      Aí niin, jos vaihdat danaan, saat nuo viestit ilmaiseksi vuoden loppuun saakka:)

      • muiltakin

        samat viestit kuuluu saunalahden valikoimaan, myös ilmaiseksi.


      • Helpompaa kuin vaivainen li...

        Jos on varaa "mennä liittymän vaihtoon", ei olisi suurempaa vaivaa mennä vaikka jollekin Sonera-kauppiaalle, joka kyllä osaa laittaa sen kuntoon, tai ainakin auttaa sen kuntoonlaittamisessa.

        Jos kuitenkin jostakinsyystä päätät vaihtaa kokonaan operaattoriasi (ja menettää mahdollisen Kumppani-liittymäsi sisäiset puheaikatarjoukset), suosittelen sinulle eniten dna:ta.
        Itse en lainkaan suosittele SaunaElisan palveluja ainakaan.


      • vai laittaa
        Helpompaa kuin vaivainen li... kirjoitti:

        Jos on varaa "mennä liittymän vaihtoon", ei olisi suurempaa vaivaa mennä vaikka jollekin Sonera-kauppiaalle, joka kyllä osaa laittaa sen kuntoon, tai ainakin auttaa sen kuntoonlaittamisessa.

        Jos kuitenkin jostakinsyystä päätät vaihtaa kokonaan operaattoriasi (ja menettää mahdollisen Kumppani-liittymäsi sisäiset puheaikatarjoukset), suosittelen sinulle eniten dna:ta.
        Itse en lainkaan suosittele SaunaElisan palveluja ainakaan.

        kuntoon.Itselläni sonera kauppias haukku koko liittymän, että se on lapsellinen, ja tarkoitettu teineille.Ja sano ettei siinä ole mitään hyvää.


      • Kannattaa kuitenkin kokeill...
        vai laittaa kirjoitti:

        kuntoon.Itselläni sonera kauppias haukku koko liittymän, että se on lapsellinen, ja tarkoitettu teineille.Ja sano ettei siinä ole mitään hyvää.

        " kuntoon.Itselläni sonera kauppias haukku koko liittymän, että se on lapsellinen, ja tarkoitettu teineille.Ja sano ettei siinä ole mitään hyvää."

        Tuo on juuri ollut kyseisen kauppiaan henkilökohtainen mielipide.
        Auttamishalukkuus vaihtelee/voi vaihdella kauppiasliikeittäin (siis juuri kun
        eri liikkeitten myyjillä voi olla erilaisia omia mielipiteitään).

        Kannattaa kuitenkin kokeilla lähikaupiaalla,
        ja jos se ei ole halukas auttamaan/palvelemaan, voi halutessaan mennä johonkin kauempana/muualla olevalle Sonera-kauppiaalle.


    • MMS viesti

      Josta ei onnistu MMS viestien lähetys toisen operaattorin liittymiin.
      vain telefinlandin kesken onnistuu.
      Itsekkin olin ennen ACN:n asiakas.
      olen soitellut asian takia jo neljä kertaa TF:n asiakaspalveluun mutta eivät ole saaneet toimimaan viestejä.
      Taitaa pitää vaihtaa operaattoria jos sitten rupeasi toimimaan,kun hinnoissakaan ei ole eroa.
      Ihan sama miltä palvelut ottaa hinnan puolesta mutta jos jollakin muulla operaattorilla menisi MMS viestit muidenkin verkkoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      50
      2224
    2. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      922
    3. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      904
    4. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      863
    5. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      23
      834
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      51
      811
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      114
      806
    8. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    9. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      9
      743
    10. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      723
    Aihe