Hyvä kokoonpano !

Eikös oisi hyvä kokoonpano jos oisi rahaa laittaa!

Prosessori: Amd Athlon Fx57(2,4ghz)
Näytönohjain: Pci-e X1800XT Ati 512mb Gddr3
Keskusmuisti: 4Kpl:tta 1024mb Ddr400
Emolevy: Socket 936. Pci-e. 6 kpl pci
Kiintolevy: Samsung tai maxtor(7200rpm-sata-8mb)
5494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...

Äänestä
  • Itse vaihtaisin tuon radeonin kylläkin geforce 7800GTX, mutta makuasiahan tuo on. Olis vissiin kelpo ja helppo paketti kellotukseenkin. Ei taida olla kerroin lukkoa tuossa FX-57:ssa. Jos oikein muistan. Eli tehoo riittää ja saa lisää pienellä vaivalla.

    Äänestä

  • Haaveilija kirjoitti:

    Itse vaihtaisin tuon radeonin kylläkin geforce 7800GTX, mutta makuasiahan tuo on. Olis vissiin kelpo ja helppo paketti kellotukseenkin. Ei taida olla kerroin lukkoa tuossa FX-57:ssa. Jos oikein muistan. Eli tehoo riittää ja saa lisää pienellä vaivalla.

    Tää ois kovempi prossa?

    AMD Opteron (Socket 939)

    Kellottajien keskuudessa suosiossa olevat uudet Opteronit kellottuvat huikeasti jopa ilmalla.

    http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?p=1075595#post1075595

    Äänestä

Prosessori: Amd Athlon Fx57(2,4ghz)
sellaista prosuua ei ole olemassa ;)sellainen löytyy
Amd Athlon Fx57(2,8ghz)

Näytönohjain: Pci-e X1800XT Ati 512mb Gddr3
korvataan 2x GF 7800 GXT 512MB,

Keskusmuisti: 4Kpl:tta 1024mb Ddr400
ihan turhaan laittaa 4 gt, hyvinkin riittää 2gt

Äänestä
  • Itse ajattelin laittaa koneeseeni AMD Athlon 4800 , GeForce 7900 GTX, 3 gt 400mhz, maxtorin 300 gt ja MSI K8N Diamond plus.

    Vaikka ei ole kahta näyttistä ostan kuitenkin emon joka tukee 2 x SLi 16x- tilaa jos tarpeeseen tulisi joskus ostaa toinen rinnalle sekä myös siksi että siinä on kunnon äänipiiri joten erillisiä äänikortteja ei tarvita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


frgfrgrtgg kirjoitti:

Eikös oisi hyvä kokoonpano jos oisi rahaa laittaa!

Prosessori: Amd Athlon Fx57(2,4ghz)
Näytönohjain: Pci-e X1800XT Ati 512mb Gddr3
Keskusmuisti: 4Kpl:tta 1024mb Ddr400
Emolevy: Socket 936. Pci-e. 6 kpl pci
Kiintolevy: Samsung tai maxtor(7200rpm-sata-8mb)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu