Kahvin hinta Venetsiassa

Mitä se kahvi maksaa San Marcon aukiolla Venetsiassa? Kiinnostaa kun puhuvat siitä maailman kalleimpana kahvina.
2770
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eräs tuttavani oli ollut miehensä kanssa siinä aukiolla kahvilassa terassilla, jossa oli viulistit ja muutenkin hieno paikka. He ottivat kaksi espressoa ja yhden pienen leivoksen. He tiesivät kyllä, että paikka on kallis, kerranhan se vain kirpaisee. Kun lasku tuli, oli se 52 euroa. Että näin!
Epäilijöille: he ottivat laskun mukaansa ja olen nähnyt sen.

Äänestä

Florianissa kaksi kahvia 30 euroa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Utelia kirjoitti:

Mitä se kahvi maksaa San Marcon aukiolla Venetsiassa? Kiinnostaa kun puhuvat siitä maailman kalleimpana kahvina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu