kysymys

Miten kannattaisin lähestyä kaveria jos tiedän suurinpiirtein että hän on homo ja itsekkin olen. Olemme tunteneet toisemme kohta 7 vuotta ja olemme samalla luokalla vielä.
1480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Toisen ihmisen kanssa keskusteleminen on kaikkein luonnollisinta, mitä ihmiset tekevät, siksi on myös aina luontevaa lähestyä toista ihmitä. Mutta niin kauan kuin et itse tiedä, miten tämä asia hoidetaan, sinun ei kannata sitä kokeillakaan. Jatka kasvamistasi, kaikella on aikansa, miksi hätäilisit?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Miten kannattaisin lähestyä kaveria jos tiedän suurinpiirtein että hän on homo ja itsekkin olen. Olemme tunteneet toisemme kohta 7 vuotta ja olemme samalla luokalla vielä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu