Moi kertokaapa mitä mieltä olette vuoden 2002 tangokuningaasta Mikko Kilkkisestä kaikenlainen palaute on tervetullutta.
Mikko Kilkkinen
6
481
Vastaukset
- niellyt
Tangokuningas joka typerän tuomariston avulla voitti aikanaan, jostain ihmeen syystä Mikko Mäkeläiselta kuninkuuden, mutta kansa tietää,,, M.M. suosio huikeaa "lavatönkön" Kilkkiseen verrattuna.
Kilkkinen vois mennä mahd. pian sinne oopperalavoille, jonne tommoset kuuluu... - Kezomoge
Ei sävähdytä. Ääni kummallisen "tunkkainen" ja painunut. Tulee hieman Topi Sorsakoski mieleen hänen äänestään.
Oma tyyli ja persoona muuttuu. Yritttää liikaa matkia Olavi Virtaa laulaessaan.- 234234234
nukkavieru ressukka joka ei osaa laulaa.
- Kilkkinen, kuningasten kuni...
234234234 kirjoitti:
nukkavieru ressukka joka ei osaa laulaa.
No, makuja on monenlaisia ja
mielipiteitä saa olla joka maun mukaisia,
mutta ehkä olis syytä pitää kuitenkin
vähän pienempää suuta.
- Anonyymi
Paras tangokuningas ikinä. Ääni on aivan erityinen.
Aikoinaan mun suosikki tangokisassa. Nyt tän vuoden Voice of Finlandissa valitettavasti putosi kaksintaisteluvaiheessa (joku valmentajista olis voinnu kaapata, mutta ei kaapannu). Laulaa hyvin, tosin tunnetta voisi olla hieman enemmän.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482543
- 1801818
- 701637
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91281- 80988
- 95979
- 72978
- 67891
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188884