Sorry elisa

Sorru elisa, kun autoin hiukan erästä ystävääni.
Hän kiroili, kun elisa ei kuulu mökillä kunnolla.
Minä sanoin, että kokeileppa dna:ta ja näin kävi.
Dna toimi mökillä loistavasti, hinnat oli edullisemmat ja kolme Robinia tulee ystävän perheelle jouluksi kotiin, kun kaikki vaihtoi kerralla parempaan:)
No eihän kolmella samanlaisella cd:llä tee mitään, mutta voihan niistä kaksi antaa vaikka joululahjaksi muualle.
6807
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Dna on kakkoslaatuinen liittymä ja Robbien musiikki.. Siis hyi helkkari, mitä paskaa!

Ei voisi olla vähemmän kiinnostava yhdistelmä.

Levyt voisivat mennä hyvin kaupaksi ainoastaan, jos niitä jaettaisiin myös prepaidien ottajille, on niiden prepaidien myynti sen verran kovaa.

Äänestä
  • Et sinä tykkää, mutta onhan hän yksi maailman suosituimpia artisteja.
    Ja cd on todella hyvä lahja jollekkin, jos ei itse pidä.

    Äänestä

  • mutta maailma kirjoitti:

    Et sinä tykkää, mutta onhan hän yksi maailman suosituimpia artisteja.
    Ja cd on todella hyvä lahja jollekkin, jos ei itse pidä.

    onkohan se denalta jonkunlainen "läksijäislahja" nöyrille asikkaille ja faneille?

    Äänestä

mulla oli dnan liittymä ja se oli ihan paska se ei kuulunu keskisuomessa mökilläni ja kun matkustelen paljon niin olen huomannut että autolla ajaessa on paljon matkan varrella alueita jossa dna pätkii. nyt otinn soneran liittymän ja jokapaikassa täydet kentät!

Äänestä
  • olen myös täällä sanonut, ettei dena kuulu liikkuvassa ajoneuvossa vaikka tukiasemat melko lähellä. Kuuluvuus on heikkoa myös asutuskeskuksissa, kun joutuu puhumaan parvekkeelta. Joillakin lentokentillä ja tulliterminaaleissa asikaspalvelu- ja odotustiloissa ei ole kuuluvuutta. Kuuluvuutta ei myöskään kaikilla juna- asemilla ja liikkuvassa junassa.

    Äänestä

  • pelittää kirjoitti:

    olen myös täällä sanonut, ettei dena kuulu liikkuvassa ajoneuvossa vaikka tukiasemat melko lähellä. Kuuluvuus on heikkoa myös asutuskeskuksissa, kun joutuu puhumaan parvekkeelta. Joillakin lentokentillä ja tulliterminaaleissa asikaspalvelu- ja odotustiloissa ei ole kuuluvuutta. Kuuluvuutta ei myöskään kaikilla juna- asemilla ja liikkuvassa junassa.

    Taitaa taas joku puhua (todennäköisesti Nokian) puhelimella, jossa 1800 MHz radio-osa on heikkolaatuinen tai epäkunnossa.

    Itse puhun ulkoisella antennilla varustetulla Ericsson R320s -puhelimella, liittymänä dna. Ja hyvin on kuulunut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sattuu sitä kirjoitti:

Sorru elisa, kun autoin hiukan erästä ystävääni.
Hän kiroili, kun elisa ei kuulu mökillä kunnolla.
Minä sanoin, että kokeileppa dna:ta ja näin kävi.
Dna toimi mökillä loistavasti, hinnat oli edullisemmat ja kolme Robinia tulee ystävän perheelle jouluksi kotiin, kun kaikki vaihtoi kerralla parempaan:)
No eihän kolmella samanlaisella cd:llä tee mitään, mutta voihan niistä kaksi antaa vaikka joululahjaksi muualle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu