onko nyt

auttakaa nyt mua tyhmää. eli nyt on kierron 14 pv. ja lämpö mulla yleensä n. 36,3 nyt mittasin ja oli 36, 7 voiko pelkkä mahdollinen ovis nostaa lämpöä noin paljon.
1300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lämpö nousee oviksen jo TAPAHDUTTUA. Kyllä se lämpö silloin juuri nousee tuon verran ja pysyy yhtä korkealla aina vuodon alkamiseen asti. Etkö muuten tiedä, että lämmönmittaus on epäluotettavaa, ei ennakoi ovista (kuten kerroin) ja tulee aina suorittaa ennen sängystä nousua heti aamulla ja aina samaan aikaan. Eikös olisi helpompi ostaa marketista ovistikkuja ? Ne ovat tarkempia ja kertovat tulevan oviksen, ennen sen tapahtumista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tärppi päivä kirjoitti:

auttakaa nyt mua tyhmää. eli nyt on kierron 14 pv. ja lämpö mulla yleensä n. 36,3 nyt mittasin ja oli 36, 7 voiko pelkkä mahdollinen ovis nostaa lämpöä noin paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu