Nettiradio

Elikkäs onko winampilla laitonta kuunnella nettiradiota kun uusi laki tulee voimaan?

4

1106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi vehnä

      Mikäs siitä laitonta tekisi? Ihan samat säännöt tuota koskevat, kuin minkä tahansa tv, radio, tms. lähetyksen seuraamista.

      • 124

        Laitontahan tuo on uuden lain tulon jälkeen. yli 98% nettiradioista kun soittaa laitonta materiaalia, tekijänoikeusmaksut jne... maksamatta. Laillisen nettiradion kuuntelu on toki laillista, mutta herää kysymys mistä tietää mikä Winampin yli 1000 asemasta on laillinen ja mikä ei?

        Mutta empä usko, että mitään kenellekkään tulee vaikka laitontakin radiota kuuntelee.


    • Tumesi

      mites jos pitää laitonta radioa?

    • Elisa-vero?

      YLE:n ohjelmat maksetaan verovaroista. Ne on pohja koko Elisa viihdepalveluun. Maksaakohan Elisa mitään YLE:lle vai vain me veronmaksajat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      10
      1328
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      175
      1231
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      119
      1096
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1007
    5. 131
      914
    6. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      71
      894
    7. Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria

      Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt
      NATO
      271
      889
    8. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      817
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      812
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      397
      776
    Aihe