Elikkäs onko winampilla laitonta kuunnella nettiradiota kun uusi laki tulee voimaan?
Nettiradio
4
1009
Vastaukset
- voi vehnä
Mikäs siitä laitonta tekisi? Ihan samat säännöt tuota koskevat, kuin minkä tahansa tv, radio, tms. lähetyksen seuraamista.
- 124
Laitontahan tuo on uuden lain tulon jälkeen. yli 98% nettiradioista kun soittaa laitonta materiaalia, tekijänoikeusmaksut jne... maksamatta. Laillisen nettiradion kuuntelu on toki laillista, mutta herää kysymys mistä tietää mikä Winampin yli 1000 asemasta on laillinen ja mikä ei?
Mutta empä usko, että mitään kenellekkään tulee vaikka laitontakin radiota kuuntelee.
- Tumesi
mites jos pitää laitonta radioa?
- Elisa-vero?
YLE:n ohjelmat maksetaan verovaroista. Ne on pohja koko Elisa viihdepalveluun. Maksaakohan Elisa mitään YLE:lle vai vain me veronmaksajat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks795902Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1144287Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää1143696- 1333080
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri742616Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis32584Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1662563Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1202170Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu471901En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131665