Ville Virtanen huono

On tosiaan yhden tyylin näyttelijä. Vetää kaikki roolit samalla tyylillä. Neloselta tuleva kylmäverisesti sinun on hyvä esimerkki, kaveri vetää aivan samalla tyylillä sen, kuin ykkösellä ne kaikki pääroolissa sarjassa.
62233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ehjää ei kannata korjata eikä hyvää tyyliä vaihtaa

Äänestä

Olen kuullut kerrottavan, että kaikkein vaikeinta on näytellä tavallista ihmistä. Millä sellaiseen saa uskottavuuden? Kylmäverisesti sinun sarja on loistava esimerkki siitä, että sarjoja voidaan tehdä tavallisista ihmisistä, joilla on tavallisia ongelmia ja tavallisia onnen aiheita. Toisin kuin missään jenkki sarjoissa, tässä ei ole haettu mitään glamouria.

Mielestäni aivan loistava sarja ja hyvät näyttelijät. Täytyy kyllä samaan hengen vetoon myöntää, että ensimmäinen kausi oli parempi vaikka se jauhettiinkin pilalle näyttämällä 4 kertaan.

Äänestä

Olen joutunut pitkän elämäni aikana monen poliisi
viranomaisen kanssa tekemisiin enkä ole yhtäkään
en tavallista en originellia poliisia puhuvan
tuolla tyylillä, mitä Ville esittää. Pidän kyllä sarjasta, mutta joudun aina silloin, kun Ville
replikoi koventamaan äänen voimakkuutta ja pyytä-
mään vaimoa ja pienokaisia olemaan hegittämättä,
jotta saisin selvää Villen repliikistä. 2000-
3000 Hz kuuloalueella minulla on tosin tapahtunut
kuulon heikkenemistä ja kenties sillä alueella
liikutaan...

Äänestä
  • Ville on loistava vaikka samat maneerit toistuu sarjasta toiseen... Mitä se haittaa vaikka niin käy? Voihan niitä ajatella näyttelijän omiksi vahvuuksiksi niitä maneereita, ei ne heikkouksia aina ole!

    Samaa mieltä olen V.Markkasen kans siitä että äänisuunnittelu on aivan syvältä. Ei normaalillakaan kuulolla varustettu saa puheesta mitään selvää jos haluaa pitää musakit sillä tasolla ettei naapurin mummo herää. Ongelma on turhan yleinen suomalaisissa sarjoissa. Ehkä tekijät tekee aina toiverikkaasti elokuvaversioita??

    Äänestä

Samat sanat. Virtanen sössöttää ja mökeltää ja äänittäjät on olevinaan suuriakin taiteilijoita suurine dynamiikkavaihteluineen. Selvää ei saa kun jumalattomalla voluumilla.

Äänestä

Aki ja Turo sanoi Sitä teks teks,, ei töks töks

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.,.,. kirjoitti:

On tosiaan yhden tyylin näyttelijä. Vetää kaikki roolit samalla tyylillä. Neloselta tuleva kylmäverisesti sinun on hyvä esimerkki, kaveri vetää aivan samalla tyylillä sen, kuin ykkösellä ne kaikki pääroolissa sarjassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu