Portaiden askelmat

Porrasfirma kävi tekemässä komeat portaat koivuisilla askelmilla.

Kun tajusin kokeilla askelmaa kädellä, se tuntui yllättävän karhealta. Onko tuo normaalia, kitkaako siinä haetaan - vai pitäisikö askelma vielä käsitellä jotenkin ennen muuttoa?
1591
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ovat hengenvaaralliset. Tietysti, jos karheus on sellaista, että nappaa lian kiinni, on se omanlaisensa ongelma. Mutta naapuri joutui laittamaan metallilistat hienoihin, uusiin, lakattuihin portaisiinsa, kun aina joku oli menossa nurin niissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mkutonen kirjoitti:

Porrasfirma kävi tekemässä komeat portaat koivuisilla askelmilla.

Kun tajusin kokeilla askelmaa kädellä, se tuntui yllättävän karhealta. Onko tuo normaalia, kitkaako siinä haetaan - vai pitäisikö askelma vielä käsitellä jotenkin ennen muuttoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu