Homma näyttää olevan ihan ok ja hinnat ovat edulliset. Onko kellään kokemuksia putiikista.
Nykyisin olen EQ asiakas ja kynnys lähteä pois on kuitenkin jonkinminen, mutta kyllä tuo houkuttelee.
Nykyisin olen EQ asiakas ja kynnys lähteä pois on kuitenkin jonkinminen, mutta kyllä tuo houkuttelee.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ja ihan selkeältä näyttää. Ainahan noissa on oma opettelemisensa. En ole koskaan pörssikauppaa osakkeilla käynyt, mutta rahastoihin on tullut sijoitettua n. 4 000. Kuulisin mielelläni neuvoja.
Kiinnostaa varsinkin nuo senttiosakkeiset TJ Group, Evox Rifa Group ja Ruukki Group.
TJ Gruppi on pommi, älä missään nimessä pistä siihen rahojasi ellet ole selvillä yhtiön historiasta ja parhaillaan menossa olevasta oikeustoimesta. Evoxista ei tietoa ja Ruukki Gruppi desplittaa osakkeen ihan näinäpäiviä. Olikohan se ny 10>1 eli osake kallistuu siitä 6-7 sentistä 60-70 senttiin.
Niin ainakin luin Taloussanomista, että muuttuu Ruukki salonkikelpoiseksi. Mitä tuo Ruukki yleensä valmistaa? Jonkinlainen sekayritys?
Ei se mitään valmista. Sehän on se helvetin nimeään muuttava huijarifirma Amanda Capital -> Balansor -> Ruukki. Eli firma joka nostaa kurssia tehtailemalla pörssitiedotteita.
Nimi Ruukki on valittu juuri siksi että sitä voisi luulla savupiippu firmaksi!
Vinkki, kijottaudu Kauppalehden foorumiin jossa monia hyvin asiallisiakin aktiivikirjoittajia, joilla varmastikin kiinnostavia huomioita asiaan.
Muistaakseni aiheesta kommentoitiin hiljattain joten saatat saada ihan kiinnostavia huomioita.
E-trade on hyvä, kaupankäynti euroopassa ja jenkeissä mahdollista. Kaupankäynti edullista,ei säilytysmaksuja. Ja markkinoiden parhaat ohjelmat treidaukseen (maksulliset). Webbiliittymä ei tietenkään maksa mitään.