Vapaaehtoistyöhön!!! auttakaa

sdglkjsdkgl

Olen 18 vuotias lukiolais tyyö ja ajattelin pitää koulusta välivuoden, en ehkä ihan kokonaista, mutta vaikka puolisen vuotta..Niinpä voisin mennä afrikkaan, vapaaehtoistyöhön, esim, auttamaan eläimiä tai lapsia..Onko jollain kokemusta tai tietoa mahdollisista järjestöistä..Onko tämä kallista, en ole rikas?

6

4928

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moona

      Moi,

      Katsoitko Allianssin nuorisovaihdon sivut? Osoite on www.alli.fi, sieltä nuorten sivut. Heillä on ainakin Volunteer South Africa -ohjelma ja muita vapaaehtoistyöohjelmia. Lisää tietoa löydät sivuilta.

    • etvo

      tsekkaa www.kepa.fi, ja sieltä etelän vapaaehtoisohjelma (eli etvo). oon ite ollu sen kautta afrikassa puoli vuotta vapaaehtoisena ja mahtavaa oli!

      • tyttö..

        onko tuo vapaaehtois hommiinlähteminen noin kallista,,hinnaksihan tulee monta tuhatta euroa!!???kallista..


    • ite olin

      äypä vilkasee www.drh-movement.dk ja lähetä viestiä [email protected] Osaavat auttaa sua tuossa asiassa!

      • haastattelu

        "ite olin.."
        Kertoisitko omista kokemuksistasi minulle? Haastattelisin sinua lehtijuttua varten.


    • Nisu

      Olen itsekin katellut noita vapaaehtoisjuttuja, ja kovasti näyttävät maksavan, mikä sinänsä on kummaa kun vapaaehtoistyöstä on kyse.. Käypä osoitteessa alli.fi, siellä on paljon vapaaehtoisleirejä. Eilettäin löysin sivun www.enkosiniecoexperience.com (muistaakseni) ja se on eläimiin liittyvää vapaaehtoistoimintaa- mutta näytti maksavan yli 1000 dollaria joten.. Ja kun lennotkin on kalliita tonne, 800 euroa on halvimmat mitkä olen löytänyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      123
      2558
    2. 135
      1964
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      115
      1291
    4. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1286
    5. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      77
      1141
    6. HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp

      Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio
      Seinäjoki
      27
      1133
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      35
      1122
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      45
      1089
    9. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      1053
    10. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      84
      1048
    Aihe