Vapaaehtoistyöhön!!! auttakaa

sdglkjsdkgl

Olen 18 vuotias lukiolais tyyö ja ajattelin pitää koulusta välivuoden, en ehkä ihan kokonaista, mutta vaikka puolisen vuotta..Niinpä voisin mennä afrikkaan, vapaaehtoistyöhön, esim, auttamaan eläimiä tai lapsia..Onko jollain kokemusta tai tietoa mahdollisista järjestöistä..Onko tämä kallista, en ole rikas?

6

4957

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moona

      Moi,

      Katsoitko Allianssin nuorisovaihdon sivut? Osoite on www.alli.fi, sieltä nuorten sivut. Heillä on ainakin Volunteer South Africa -ohjelma ja muita vapaaehtoistyöohjelmia. Lisää tietoa löydät sivuilta.

    • etvo

      tsekkaa www.kepa.fi, ja sieltä etelän vapaaehtoisohjelma (eli etvo). oon ite ollu sen kautta afrikassa puoli vuotta vapaaehtoisena ja mahtavaa oli!

      • tyttö..

        onko tuo vapaaehtois hommiinlähteminen noin kallista,,hinnaksihan tulee monta tuhatta euroa!!???kallista..


    • ite olin

      äypä vilkasee www.drh-movement.dk ja lähetä viestiä [email protected] Osaavat auttaa sua tuossa asiassa!

      • haastattelu

        "ite olin.."
        Kertoisitko omista kokemuksistasi minulle? Haastattelisin sinua lehtijuttua varten.


    • Nisu

      Olen itsekin katellut noita vapaaehtoisjuttuja, ja kovasti näyttävät maksavan, mikä sinänsä on kummaa kun vapaaehtoistyöstä on kyse.. Käypä osoitteessa alli.fi, siellä on paljon vapaaehtoisleirejä. Eilettäin löysin sivun www.enkosiniecoexperience.com (muistaakseni) ja se on eläimiin liittyvää vapaaehtoistoimintaa- mutta näytti maksavan yli 1000 dollaria joten.. Ja kun lennotkin on kalliita tonne, 800 euroa on halvimmat mitkä olen löytänyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      64
      5961
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      73
      4817
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      50
      4398
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4161
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      95
      3771
    6. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2483
    7. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2389
    8. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      52
      2144
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      45
      2119
    10. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      2
      1617
    Aihe