Miksi en saa näkymään pelejä Aapelissa??Olen yrittänyt laajentaa Macromedia Flash Palyeria ja Javaa, mutta en ilmeisesti ole onnistunut koska, pelejä ei näy vieläkään, missä vika, voisko joku neuvoa minua?
Kone on ostettu 1999 ja silloin ja monena muuna vuonna sen jälkeen pelejä on voinut pelata
Kone on ostettu 1999 ja silloin ja monena muuna vuonna sen jälkeen pelejä on voinut pelata
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nämä sivut näyttävät?
http://www.aapeli.com/faq/plugin
http://www.aapeli.com/faq/
Joo, ei auta. Teenköhän jotain väärin??
Euromarketin pelit näkyy..
hei
ei mullakaan tule näkyviin läheskään kaikkia pelejä. TAi sitten ne muka alkaa latautua mutta aika vaan kuluu eikä sen kummempaa tapahdu. Kunnes kyllästyn ja poistun.
latasin uuden javankin, ei auttanut.
Epäilen että koneeni, mahdollisesti näyttökorttikin liian hidas (?) ja liian vähän muistikapasiteettia. On nimittäin vanhempi kuin 2 v ja sehän taitaa pelirintamalla olla jo antiikinaikainen!
saisivat tehdä aapeleista vähän kevennettyjä versioita! Ja suomi24tulosivulta riisua vähemmäksi niitä ääliömainoksia. Ei kaikilla oo isoja kapasiteetteja!!!
on kuin joku köyhät kyykkyyn -periaate, tuo sivujen lataaminen valtaviksi.
ehkä sun kone vaan yksinkertaisesti on liian suorituskyvytön nettipelimaailmassa?
tai minkälaisen nettiyhteyden päässä mahdat olla?
En ole varma mitä tarkoitat, mutta mulla on nettiyhteys 1 megaa....
hei T-x
tarkoitin vain että jos nettiyhteys ryppyilee tai on kamalan hidas, ne pelit latautuisi niin hitaasti.
Mulla taitaa olla sama kuin sulla, sonera laajakaista, mutta ei se kyllä sillä nopeudella useinkaan toimi mitä pitäisi.
Aapelista pitää varmaan kysyä, ja anna niille reippaasti palautetta! Niiden pitäis paremmin ottaa huomioon että ihmisillä on erilaisia koneita.
kerro jos sait sieltä jonkin neuvon.
Tehdään niin....
Acrord32 ei vastaa, miksi ei, johtuiskohan pelien latausongelma tuosta???
Lähetin palautetta aapeliin, mut ne eivät vastaa henk.koht.