PERTUN ÄO

Hei paljon on teijän mielestä Pertun ÄO? Musta se on ihan hyvä tyyppi, mutta tietyllä tavalla vähän niin kuin älyllisesti rajoittunut. Pitäisi tarkkaan harkita, mille Pertun jutuille kannattaa nauraa. Kaikki hänen sanomansa ei ole tarkoitettu välttämättä huumoriksi.
131116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

älyllisesti yhtään rajottuneempi kun sinäkään!! Uskaltaisin väittää että sinä jäät jopa reilusti Pertun älyn taakse...

Äänestä

ÄÖ ÄÖ

Äänestä

Ei todellakaan mikään ruudinkeksijä, ja se on totuus. Mutta ei tuo miestä pahenna.

Äänestä

perttu nyt on sellainen ku se on....se vaan on sellainen "Yksinkertainen" ihminen...hullu huumori ja hyvä sydän sillä ainakin tuntuu olevan....ei se olekkaa mikä kaupunkilainen..

Äänestä
  • Sinun kommenttisi Pertusta on mielestäni aika mukavasti kohdallaan. Mies on varsinkin nopeissa käänteissä ns. pihalla; ei tiedä mikä maa ja mikä valuutta, siis katselee h-moilasena.
    Mutta ed. mainittu ei estä häntä olemasta mukava ja toverillinen. Tykätkää vaan vapaasti.

    Äänestä

Luultavasti keskitasoa hieman alhaisempi, muttei paljoa. Toiset ihmiset ovat yksinkertaisempia.

Äänestä
  • Pertun kengännumero on 46, ÄO max 45.

    Äänestä

vaan on tollasia hilpeitä hörhöjä ja häröilijöitä. perttu vois menestyä äo testeissä vaikka miten hyvin. en tiedä mutta kyllä sillä huumori, erityisesti tilannesellanen on hanskassa :D

Äänestä
  • "huumori, erityisesti tilannesellanen on hanskassa"
    Mitä paskaa!! Tilannehuumoria Perttu ei nimenomaan hallitse! Hänellä menee vähintään puoli minuuttia yksinkertaisenkin vitsin tajuamiseen! Että repikää siitä.

    Äänestä

  • puhenjohtaja kirjoitti:

    "huumori, erityisesti tilannesellanen on hanskassa"
    Mitä paskaa!! Tilannehuumoria Perttu ei nimenomaan hallitse! Hänellä menee vähintään puoli minuuttia yksinkertaisenkin vitsin tajuamiseen! Että repikää siitä.

    taitaa olla typeryys ja huumori osalla kansaa hieman sekaisin.

    Äänestä

Ei kai se Pertun vika ole, jos jengi hekottaa sen jutuille.
Siinäpä kuulijalla pohtimista mille vitseille saa nauraa, voi äiti!

Äänestä

Ihmisen käytöksellä "ulospäin" ja älykkyysosamäärällä ei ole mitään tekemistä keskenään.Päinvastoin,; kun ajatukset pyörivät kovaa rataa , niin verbaalinen kommunikointi saattaa olla hankalaa, ne ei ns. kohtaa toisiaan. Tälläinen persoona saattaa vaikuttaa ulospäin erittäin hajamieliseltä tai puheet voivat olla mitä vaan. Nämä asiat pitäisi osata erottaa toisistaan, eikä arvioida liian hepposin perustein.

Äänestä

kerran olen huomannut niin tunuu Pertulla olevan aika hyvin hallussa toi matematiikka puoli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paljon? kirjoitti:

Hei paljon on teijän mielestä Pertun ÄO? Musta se on ihan hyvä tyyppi, mutta tietyllä tavalla vähän niin kuin älyllisesti rajoittunut. Pitäisi tarkkaan harkita, mille Pertun jutuille kannattaa nauraa. Kaikki hänen sanomansa ei ole tarkoitettu välttämättä huumoriksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu