Tämä ainainen kysymys.. miten saa jenkkakahvat pois? ei sellasia vastauksia et "urheilulla","liikunnalla tai "lenkillä"! vähä tarkemmin.. :) kiitos!
jenkkakahvat pois?
-T91-
3678
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eihän niille ole mitään "taikasanaa".. Mutta kiinteyttämällähän ne pitäisi pois saada, varsinkin jos on oikeanlaiset liikkeet. Kuntosalilla on yleensä oma laite jenkkakahvoille:D Mutta kotikonsteilla, samalla kun teet vinoja vatsalihaksia eli vatsalihakset joiden aikana kyynerpää osuu vastakkaisen jalan polveen..
ja sitten toinen on kylkilihakset, kun olet kyljelläsi ja nostat kroppaa ylöspäin..
Pitäisi tehota=)
Joko käyt rasvaimussa tai sitten laihdutat. Jenkkakahvat ovat AINA ylimääräistä rasvaa. Ne eivät ole persettä, eivätkä ne ole tissiä, vaan ne ovat ylimääräistä. Millään liikkeellä et saa täsmälaihdutettua jotain tiettyä kohtaa. Ainoastaan syönnin vähentäminen ja liikunnan lisääminen johtavat haluttuun tulokseen.
tiedän sen, mut on jo aikas kaua liikuskellu ja vähentäny rasvasta ruokaa..koko ikäni iteasiassa ollu jotain liikuntanumeroa joka päivä, nyt oon viel lisäänny! ja kaikenlaisia liikkeitäki tehny(en tosin kuntosalilla)! ja en oo mikää lihava(no en tosin laihakaan) et ei mulla niin hirveesti rasvaa oo mut näkyy selvästi noi kahvat heti jos on farkut tms vähä kireemmät housut..enkä tarkota sitä rypistynyttä nahkaa vaan sitä rasvaa joka ei lähe pois millän! :P