Hei.Olemme lähdössä Deturilla Hurghadaan Regina Style Reort hotelliin.Onko kellään kokemuksia kyseisestä matkatoimistosta tai hotellista.Kiitos.
Hurghada
kevät
51004
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itse palasin Deturin reissulta .Hotelli tosin oli Empire, mutta tasoluokitus taitaa olla sama molemmilla.Hotellissa ei moittimista (aamupala parempi kuin meillä monesti). Eikä mitään kamojen kyttäämistä ollut, mistä monet valittaa. Deturin toiminnasta en keksi mitään valittamista. Hyvää matkaa, ja muista tinkiä aivan animaalisesti.
2005 tammikuussa Deturin matkalla , ei mitään valittamista kaikki toimi hyvin, Empiressä oltiin mihin myös tammikuu 2006 ollaan menossa.
Tuntuuko meri kylmältä vai oletteko käyneet snorklaamassa pitempiä aikoja?Marraskuussa tuuli teki kelit viileän tuntuiseksi vaikka tuulensuojassa paistui.Merestä nousun jälkeen meinas iskee väpä.
Loma taitaa iskeä alkuvuoteen eikä oikein pitempää lentoa vois terveyden takia harkita.
tammikuussa vesi n.24. Joka päivä snorklattiin tuulista mun mielestä siel on aina.2006 tammikuussa olaan menossa.
Oltiin viime helmikuussa ja oli vielä aika viileä ja kova tuuli. Lämpöisiä päiviä kyllä muuten riitti. Hotelli oli ihan mukava mutta Hurghada paikkana on tosi meluisa eikä rauhassa saa olla kuin hotelli alueella jos sielläkään. Kadulla meluisaa ja koko ajan paikalliset myyjät vetävät hihasta. Tinkikää ja tinkikää tai ne vetävät nenästä mennen tullen. Jos ei meinaa tarjottu hinta riittää niin lähtekää pois.
Menkää retkille tai aika käy pitkäksi 2:n viikon aikana. Aamupala hotellissa on ihan hyvä mutta hedelmät maksavat erikseen vaikka luulisi niiden kuuluvan hintaa. Joka päivä aamupala on samanlainen joten alkoi pitemmän päälle kyllästyttää.
Oppaat alussa sanoivat, että ei tarvitse hotellin työntekijöille maksaa palvelurahaa, mutta huomaat sen palvelusta. Esim. siivoojat tekivät parempaa jälkeä kun antoi pikkaisen sponssia. Varautukaa siihen, että paikalliset ovat tyytyväisiä vain jos jaatte niille rahaa.
Meillä loma oli ihan mukava, mutta periaatte paikassa on se, että turisteilta kaikki rahat pois. Egyptin omaa kulttuuria ette tule näkemään siis ellette lähde retkille jos silloinkaan. Meille riitti kerta sitä paikkaa mutta monihan sieltä on saanut mahtavia kokemuksia. Hotelli on varmasti hyvä valinta paikan tasoon muuten verrattuna.