Onko kokemuksia Jookoskookos.comin järjestämistä reissuista Vilnaan (tai muualle)? Mitä hyvää, mitä huonoa sanottavaa? Tuleva pääsiäismatka kiinnostaisi.
Jookoskookos.com
5
2789
Vastaukset
Yleensäkään baltiaan ei KANNATA lähteä millään matkatoimiston matkalla, vaan ihan kävelee tallinnan bussiasemalle jo ottaa bussin johonki päin baltiaa...että reppu selkään ja menox niin siitä ei matka enää voi parantua..yleensäkin baltia on aika lyhyt ns, että aika äkkiä pääsee paikkaan ku paikkaan, ja hostelliin tai hotelliin pääsee aina vars näin talvella. Matkustelu hyvin rajoittunutta kun menee näihin valmismatkoille ja kaikenlisäks vielä vetää välistä, eli turhaa rahaa antaa niille.....pikkusen sitä rohkeutta peliin ja eiku baltiaa kiertämään...busseilla pääsee joka paikkaan ja ne on halpoja....tässä multa sulle neuvo..
- she
Moi
Olin pari vuotta sitten jookoskookoksen järkkäämällä matkalla Slovakiaan. Bussilla mentiin viron, latvian, liettuan ja puolan kautta slovakiaan, Banska Bystricaan. Bussimatka oli sanotaanko rankka..ei pelkästään pituutensa vuoksi, vaan porukkakin oli vähintäänkin railakasta. Vaikka itse oon reissannut jonkun verran, enkä ole mikään tiukkis, oli jookoskookoksen bussireissussa kestämistä. Porukka heilui kännissä koko matkan, eli nukkumisesta ei voinut puhua, matkanjärjestäjät oli varmaan eniten kännissä koko porukasta ja bussi hajoili kesken matkan.
Muuten reissu jookoskookoksen järkkäämänä oli ok, onhan ne halpoja matkoja..Varaudu vaan siihen, että mistään "matkanjärjestämisestä" ei voi oikein puhua, kunhan viedään porukka paikasta a paikkaan b, siinä se..Matkanjärjestäjät oli lievästi sanottuna aika amatööriporukkaa. Mutta halpuutensa vuoksi kannatan näitä matkoja!! Mene ihmeessä, mutta pidä huumori mukana! Sillä pärjää pitkälle.- Krisu
Itse olen kulkenut kookoksen mukana jo parina vuotena Szigetissä Unkarissa ja ainakin meidän porukalle se alkaa olla kesän kohokohta. Homma on rentoa ja järjestelyt pelaa juuri hyvin - jos haluaa hiton aurinkomatkalle eläkeläisten kanssa niin sinne sitten vain... Bussimatka on yksi matkan kiinnostavimpia osuuksia, siellähän juuri tutustuu porukkaan!
- Jååkås ?
HEH ! Voi olla ihan hauska.... tosin en oo kokeillut.
http://www.jookoskookos.com/
"Jookoskookos.com vuonna 2005 lanseerattu hiihtomatkauutuus vie yhteen ankeimmista mahdollisista maista eli Puolaan. Mutta mitä sieltä löytyykään... Varsin asianmukainen mäkisysteemi, Auschwitzin keskitysleiri, Krakovan raatihuoneet ja linnat sekä puoli-ilmaiset kenkäkaupat sekä tietysti jaksaville sitä tuttua Jookoskookos.com -iltalöylyä edullisen oluen ääressä."
Ei oo pahanhintainen 329 e........
Kertokaa jos ootte olleet kyseisellä reissulla !- sama
Suosittelen! Jookoskookoksen (ja toinen hyvä toimisto Zerkalo) matkoilla tosi hauska ja rento meininki. Tietty sitä voi yksinkin lähteä reissuun, mutta kyllä se yhteisellä porukalla hauskanpito on parasta, vaikka ei ketään ennen matkaanlähtöä tuntisikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1106180Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635215Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400