Luulis perttu perusmiehen osaavan lätkävarusteet pukea, vaan ei. koko ajan vaan epävarmana tiinalle selvitti että "luulisin" "emmä tiedä" "kai" ja se pertun ilme oli kyllä mahtava.. jätkä oli niiiin hölömön näkönen ku terhi olikin saanu jo varusteet päälle. Niin ne vaan junnuna lätkää lyöneet (antti) osaa varustevalmennuksen paremmin ku tuommoset jotka ei oo kiekkoa pelannukaan.
ei osannu perttu jäkivarusteita ei
hokitiim
10546
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
pitääkö tuosta aloitus laittaa yks hailee koko homma,enpä paljon painoa laskis tuolle.mites kutominen sulta sujuu?ja miksi pitäis osata lätkäkamat,suuri osa ihmisistä ei tee sillä tiedolla mitään.EVVK!!!!!!
"Mikäs se sellanen mies ku lätkää pelaa."
Kuule kaikki ei oo pelanneet lätkää, saati jalkapalloa. Kaikkia ei kiinnosta urheilu ollenkaa. Minäkin katon vain mm-kisat ja suuremmat mittelöt TV:stä. Koulussa ja kavereiden kanssa vähän pelailtu joskus, Enkä oo kuunaan jäkis romppeita päälleni laittanut, vaikka asun yhdessä näistä jäkis hulluista kaupungeista.
Antilta, Oletko sä pelannu?
Arveli Tiinalle, et tietysti Antti on pelaillu... hän ei tiedä oikein noita kamoja...
Antti ei.
Kumma harrastaja jos ei tiedä miten varusteet puetaan päälle! Alastiko se pelaa?
Sanoi selvästi ettei ole juuri kiekkoa pelaillu..
Anttikin höpötti Terhille, ehkä ja en tidä ja luultavasti.
Hyvin ne kumpikin kisas.
... olet selvästikin viisas ihminen
Kiitos Jar Jar, arvostan kovasti Gunganin kommenttia. ;)
mutta itse en hiihdä.harrastan siis katsomista,ehkä perttukin harrastaa lätkää katsomalla.sitä paitsi yks hailee kuka osaa kamppeet,ei sillä peliä voiteta talossa.yhdentekevä kilpailu.
joka on maalta niin osaa jäkisvarusteet pukea.
ja perttuhan on. vaan ei osannu, että kai se on keränny niitä postimerkkejä siihen aikaan ku kaverit on pelannu lätkää ala-aste ikäsinä. ja se oli jutun pointti. ei se että harrastaako kiekkoa vai että voittaako sillä kilpailun.