mielipide.

meikärallatirallaa.

Jäljellä olevista ihmisistä.

terhillä on ärsyttävä ääni ja tekoitkukin raivostuttaa. myös nykivä puhuminen ja niikuniiku ärsyttää. Myös muka-diplomaattisuus ärsyttää.
toisaalta terhikin on omalla tavallaan aito, eikä kulje nokka pystyssä niinkuin muutama talosta jo häipynyt naishenkilö...

tiina: tiina on omalaatuinen ja kaikenlaista väkertelevä, söpö ja iloinen. sen silmätkin menee ihan sirpiksi kun se nauraa. tiinassa ei oikeestaan mikään muu ärsytä kuin pienet kommentit joita hän harvakseltaan on heittänyt. niin pikujuttuja etten muista yhtäkään.

perttu: ehkä oli ennen vähän mukavemman oloinen. sen silmät ei enää tuiki samalla tavalla ku joskus aiemmin. eikä enää ole nöyräkään vaan vittuilee suoraan jos näkee siihen syyn.

antti a: ihan vitun tylsä ja typerä. en edes huomais jos se lähtis tuolta talosta! minuutti sitten antti muuten tossa terhille haukkui selän takana muita talolaisia ja väläytti lopuksi naamalleen hullunilmeen! yök! välillä lentää jotaki hyvää läppää, mutta niinhän kaikilta...

uskon että terhi putoaa seuraavaksi. en tiedä miksi, sekin on aika tylsä. antti a taitaa saada ääniä ihan vaan sen takia että muut talosta häipyneet on sitä kehuneet ja ennustaneet voittajaksi. Antti on ehkä 'kaikkien kaveri' muttei mikään viihdyttäjä. tylsätylsätylsä, puhuu paskaa seläntakana ja irstailee.

9

620

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • : )

      pistetäänpä terhille paluulippu kouraan niiku jo joutaa niiku pois koko tyyppi niiku. heippa

      • ANTIN..

        HETI ULOS!!!!


      • Maaru

        Terhi joukosta Fiksuin.Kannustaa ja tukee aina muita.Varsinkin tinttailevaa Tiinaa.Tiina käyttää naisellisia aseita hyväkseen.Nytkin piti poikien selkää hieroa!Nyt vanhemmat bb koukkuun jääneet äänestämään Terhiä!Muuten EI jaksa katsoa loppuun saakka.


      • meikärallatirallaa
        Maaru kirjoitti:

        Terhi joukosta Fiksuin.Kannustaa ja tukee aina muita.Varsinkin tinttailevaa Tiinaa.Tiina käyttää naisellisia aseita hyväkseen.Nytkin piti poikien selkää hieroa!Nyt vanhemmat bb koukkuun jääneet äänestämään Terhiä!Muuten EI jaksa katsoa loppuun saakka.

        oon kyllä itekkin huomannu että terhi on lopulta porukan fiksuin vaikka ei yleensä oikein osaakkaan pukea ajatuksiaan sanoiksi vaan rullaa ja jauhaa mikä on 'asian pointti'. no mutta ehkä ikäkin on tuonut jotaki viisautta mukanaan.. hihhei!
        vitsi kun kathy lähti leikistä niin nopeasti ettei ehtinyt katsojille edes oikeaa luonnettaan näyttää.. oli aina niin hiljaa ettei saanut oikeen selvää oliko lintu vai kala.


      • ja huomasit sinäkin
        Maaru kirjoitti:

        Terhi joukosta Fiksuin.Kannustaa ja tukee aina muita.Varsinkin tinttailevaa Tiinaa.Tiina käyttää naisellisia aseita hyväkseen.Nytkin piti poikien selkää hieroa!Nyt vanhemmat bb koukkuun jääneet äänestämään Terhiä!Muuten EI jaksa katsoa loppuun saakka.

        varmaan miten helvetin mustasukkainen Terhi heti oli kun Antti hiero Tiinan selkää? Hyvä että sinäkin huomasit, ihan oikein sille tyrkylle :)


      • Antin
        ANTIN.. kirjoitti:

        HETI ULOS!!!!

        heti itselleni! =) Tai ainakin voittavan BB:in!


    • tekee

      Ihan samaa tekee kaikki muutkin puhuu paskaa selän takana ja irstailee. Perttu käy vielä päiväkirja huoneessa haukkumassa muita, varsinkin Tiinaa, en minä, mutta kun toi Tiina ja muutenkin se haukkuu vähän väliä tyttöjä ja Anttia se sit taas mielistelee, siis nuolee sen takapuolta YÖK!
      Kyllä se on niin, että Tiina tai Antti voittoon. Perttu syyttää Tiinaa, ite on riski mies olis ottanut tuolin mukaan ja paiskinut lunta menolle, mutta ei, kun kiukuttelee kun lapsi ja syyttelee muita.

      • kenny rogers

        kakrut aina kiukuttelee jos hävii matsin,päiväkirjahuone on just sitä varten että saa purkaa vitutustaan,mitä ihmettelyä tuo nyt aiheuttaa,onko sullakin pipo tiukalla,valita himassas jos ottaa päästä mutta eikö provoa tänne täytyy saada.antti on muuten kieronlainen luiru heittelee katsojille "syvällisiä"katseitaan.ei tehoo minnan oppipojan charmi,koko ajan yrittää päteä ja mollata muita ,luuleeko se ettei huomata kun hän yrittää näyttää olevansa paras.hui hai tollanen mamis.ulos!ei ääniä antille.


    • Totuuskin

      Tiina on subin tuotantopäällikön tyttöystävä, eli rahat menee kaikki subille kun Tiina manipuloidun ääntenlaskennan jälkeen voittaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2024
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1082
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      883
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      262
      770
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      760
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      744
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      693
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      679
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      673
    Aihe