huomio! ja kysymys samalla!

mitäköhän oli,kun aamulenkillä äitini näki todella verisen kakan (siis koirankakan) melkeenpä pelkkää verta!? uskaltaakos täällä koiranpentua ulkoiluttaa kun ei vielä tehosterokotusta saanu! onkos mahdollista kun täälää joku hullu levittää rotanmyrkkyä että verisen kakin om.koira olisi sitä popsinut? sääliksi käy...täältä on nimittäin löydetty mm.myrkytettyjä nugetteja ja kekseja,nakinpaloja.aiheuttaakos rotanmyrkky tuollaista?
6438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Voisitko vielä kertoa, missä päin tällaista tapahtuu, jotta muutkin tietävät varoa.

Äänestä
  • ainakin torpparinmäessä,tämä verinen uloste löytyi golf kentän vierestä.

    Äänestä

  • mukava_tyyppi kirjoitti:

    ainakin torpparinmäessä,tämä verinen uloste löytyi golf kentän vierestä.

    syönyt jotain terävää niinkuin haukullinen veikkasi,parvo jos olisi niin olis ollut korkeintaan ripuli lammikko,eikä kasaa.
    Tietty voi olla joku tulehdus,mutta kyllä nämä nuorina kaikkea syö,kelläköhän oli koira joka ehti kahteen otteeseen syömään hakaneulan :)
    sitä sitten kuvattiin että onko se neula kiinni vielä siellä mahassa vaiko auennut...

    Äänestä

Koiramme oli aivan kovalla, mikään ruoka ei sopinut mahalle. Koira kakki veristä kakkaa, ei ollut mahdollisuutta saada rotanmyrkkyä eikä mitää sellaisia. Veri tuli peräaukon suulta ilmeisesti, mitään sairautta/tautia/tms ei havaittu. Koiralla vain maha kovalla, kakka kovalla ja lopputulos oli verinen pökäle.

Äänestä
  • oli aivan ripulia ja verta,jotenkin sairaan näköstäki..

    Äänestä

  • se kAKI... kirjoitti:

    oli aivan ripulia ja verta,jotenkin sairaan näköstäki..

    Jaa-a, silloinhan asia on tietysti eri.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


mukava_tyyppi kirjoitti:

mitäköhän oli,kun aamulenkillä äitini näki todella verisen kakan (siis koirankakan) melkeenpä pelkkää verta!? uskaltaakos täällä koiranpentua ulkoiluttaa kun ei vielä tehosterokotusta saanu! onkos mahdollista kun täälää joku hullu levittää rotanmyrkkyä että verisen kakin om.koira olisi sitä popsinut? sääliksi käy...täältä on nimittäin löydetty mm.myrkytettyjä nugetteja ja kekseja,nakinpaloja.aiheuttaakos rotanmyrkky tuollaista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu