Koska transihmisten suojeleminen "ihailijoilta" on ilmeisesti tärkemäpää kuin transihmisten tiedottaminen heidän hyväkseen järjestetyistä julkisista... korjaan, erittäin salaisista tilaisuuksista, Transhelsinki 2005 ohjelma on poistettu tältä palstalta. Arvailkaa missä mitäkin ohjelmaa järjestetään, tai mikä parempaa, jääkää kotiin mököttämään, niin säästytte ainakin "kuolaajilta".
Transhelsinki 2005
Transbat
61960
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ensi viikolla voisi yrittää saada kyseistä supersalaista ohjelmaa poistettua Dreamwearin tapahtumakalenterista...tänään ei jaksa ja viikonloppuna on kuitenkin muita kiireitä. ;)
>Ensi viikolla voisi yrittää saada kyseistä supersalaista ohjelmaa
---
Eikö todellakaan TransHelsinki 2005 -ohjelmaa löydy vapaasti TransTukiPisteen sivuilta?
http://www.seta.fi/transtukipiste
Aika hassua, jos tuo on vain "sisäpiirille" tarkoitettua ohjelmistoa?
Ehkä on jopa terapeuttista noille transkuolaajille nähdä ihan oikeita transihmisiä livenä?
suurin osa kuitenkin transkivittäjiä eikä kuolaajia mä ainaski luulen niin
1) TransHelsinkiin ei voi mennä jos kerta haluaa olla stealth kun sitä on mainostettu julkisella keskustelupalstalla.
2) Transtukipisteellä on ollut näitä salassapito-ongelmia ennenkin. Kerran vuosia sitten näin että eräs transnainen luki TTP:n kirjastosta lainattujen kirjojen lainaajien yhteystietoja. Lappuset olivat lukitsemattomassa laatikossa. Puhelut myös kuuluivat seinän läpi käytäviin. Huomautettuani näihin epäkohtiin tuli parannus.
3) TTP järjestää leirin, jonka rahoittamiseksi kehotetaan kääntymään sosiaalitoimiston puoleen. Nyt jos sosiaalityöntekijä kirjaa päätökseen että olet ollut Transtukipisteen järjestämällä leirillä, niin se (laiton) tieto säilyy päätöksessä iäti. Jos saat toisen etuuskäsittelijän, saatat kokea diskriminaatiota.
4) Aiemmin on lähetelty tietoa listalle vastaanottajia. Vastaanottajien nimet ja osoitteet ovat näkyneet osoitekentässä. Mikäs siinä kun kaikki jengiin kuuluvat ovat "omia", mutta jos kirje joutuu vääriin käsiin niin silloin transvihaaja saa kaikkien nimet.
Miksi sefu poisti muuten minun aiemman viestini tästä aiheesta?
Kysyt:
"Miksi sefu poisti muuten minun aiemman viestini tästä aiheesta?"
Seriffi oli ilmeisesti samaa mieltä kanssasi tai ei halunnut ottaa riskiä, että olisit väärässä ja poisti koko viestiketjun. Tämä on kokonaan uusi ketju.
Ei noilta sivuilta ainakaan mitään löydy. Uutissivukin on päivitetty 15.5.2004.