Kun menette rannalle, otatteko pyyhkeet hotelista vai pitääkö olla omat? Ovatko rannat maksullisia ja onko niissä aurinkovarjot? Kuinka usein hotelleilta esim. Bur Dubain alueelta on kuljetuksia rannalle?
Jos joku erehtyy esiintymään julkisesti humalassa, minkä tyyppinen rangaistus siitä seuraa?
Jos joku erehtyy esiintymään julkisesti humalassa, minkä tyyppinen rangaistus siitä seuraa?
Vastaukset 4
Vanhimmat
> julkisesti humalassa
Julkiselta paiklta poliisit vievät putkaan, ja ainakin teoriassa on mahdollista rangaistukseksi vankeutta.
Tätä juuri meinasin, jos suutelustakin tulee 2400 euroa sakkoja.
Rannaoilta vuokrataan aurinkotuoleja ja varjoja.Sekä maksullisilta että vapailta rannoilta.Meillä oli mukana vanha lakana joka jäikin sinne.Rannoilla ei eroja,molemmat hyviä ja siistejä.
Yleinen ranta ilmainen. Siellä on suihkut, wc:t ja juomakioski. Siivoojat kerää koko ajan roskia, joten siisti. Jos paikkakuntalaiset miehet liikaa tuijottelee, niin valvoja ajaa ne pois. Aurinkotuoli 15 dirhamia ja varjo 5 dirhamia koko päivän. Pyyhkeitä jonkin verran vuokrattavana. Toisaalta kaupasta saa viidellä dirhamilla(n. 1 euro) kunnon kylpypyyhkeen. Hotellin pyyhkeitä ei saa ottaa mukaan.
Maksulliset rannat; pääsymaksu 5 dirhamia/nuppi.