Hieman yli vuosi sitten ostin läheltä satamaa, jostain kojusta, ELCO-partakoneen, joka alusta alkaen nyppi, repi ja toimi kuin niittokone, ja loppujen lopuksi hajosi viikko sitten. Opetus oli, en osta partakonetta enää virosta, kuten en juuri muutakaan, 80% vodka on ainoa, mitä sieltä viitsin kantaa, sitten kun taas ens vuonna joskus sinne matkustan.
Partakone Elco
3
726
Vastaukset
- teq ja Braun
>yli vuosi sitten... partakoneen
>joka alusta alkaen nyppi, repi ja toimi kuin niittokone
>hajosi viikko sitten
Tuollaista se elämä täällä Suomessa on, kun täällä ei ole myynnissä partakoneita, vaan ihmisparat joutuvat turvautumaan ulkomailta saatuun ja tuotuun.
Elämä kohtelee sitten vielä jatkossakin kaltoin: kun partakoneen vihdoin saa halvalla jostakin epämääräisestä kojusta merten takaa ostetuksi, niin sepä osoittautuukin ihan kelvottomaksi.
Onneksi se meni nyt rikki, ettei kärsimyksesi enää jatku.
Kokeile onneasi seuraavan kerran vaikka jossakin Viipurin suunnalla.- Nimetön
Kävelin Sokokseen ja ostin Braunin. 120e. Enää en ostele halpis-tuotteita ulkomailta. Toivottavasti muutkin ostajat, mm hyvinkäältä, jotka ostitte yhtaikaa, opitte saman !
- henkka
Nimetön kirjoitti:
Kävelin Sokokseen ja ostin Braunin. 120e. Enää en ostele halpis-tuotteita ulkomailta. Toivottavasti muutkin ostajat, mm hyvinkäältä, jotka ostitte yhtaikaa, opitte saman !
oletko käynyt narvan torilla?
sieltä ostetut partakoneet ei toimii ilman nykimistä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578920IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116217Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661330Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61277- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78939Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43768MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676