golf mk3 vikakoodi

golf mk3 vm.94 1.4 koneella, ilmoittaa vikakoodia IN2. mitä tarkoittaa,voisiko joku kertoa? Olisi iso apu, kun olen ko. autoa ostamassa. Kiitos.
81405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

On kolmoskoppa niin painava, että vähintään pitäisi olla 1.6-1.8

Äänestä
  • En tietääkseni kysynyt, että millä koneella oleva auto minun pitäisi ostaa. Ykkösautona on 175hv 1.8T Octavia 252Nm väännöllä, sillä voi revittää jos siltä tuntuu. Kakkosauto on haussa satunnaiseen ajoon ja kauppareissuihin. Että siltä pohjalta.

    Äänestä

  • niksu1975 kirjoitti:

    En tietääkseni kysynyt, että millä koneella oleva auto minun pitäisi ostaa. Ykkösautona on 175hv 1.8T Octavia 252Nm väännöllä, sillä voi revittää jos siltä tuntuu. Kakkosauto on haussa satunnaiseen ajoon ja kauppareissuihin. Että siltä pohjalta.

    On mullakin 1.8T(AGU) kone ykkösautona, enkä mitään 1.4 ostais emännällekään. 1.4 on vaan liian tehoton tuolle korimallille.

    Nuo 175hv ja 252Nm lukemat ovat minulle uusia, onko kyseessä lastutettu 110Kw vaim mikä?

    Äänestä

  • 1.8T kirjoitti:

    On mullakin 1.8T(AGU) kone ykkösautona, enkä mitään 1.4 ostais emännällekään. 1.4 on vaan liian tehoton tuolle korimallille.

    Nuo 175hv ja 252Nm lukemat ovat minulle uusia, onko kyseessä lastutettu 110Kw vaim mikä?

    on Karalan penkittämä ja lastuttama.

    Äänestä

Se on vain ilmoitus, että pitäis tehdä huolto.
Mullaki vilkuttanu viimeiset 2,5 vuotta kyseistä tekstiä, kun ei sitä jaksa nollailla. Aina se 15tkm:n jälkeen alkaa vilkuttaan öljynvaihtoa ja ite tulee öljytki vaihdettua 8tkm:n välein ja muutenki tehtyä kaikki huollot ajallaan ite.

Äänestä
  • niin ja tuokin selviää auton manuaalista jos vaan viitsii lukea.....

    Äänestä

  • woody kirjoitti:

    niin ja tuokin selviää auton manuaalista jos vaan viitsii lukea.....

    koeajoin auton, eikä tullut selailtua ohjekirjaa lyhyellä koeajolenkillä niin tarkasti,että ois saanu koodin selville.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


niksu75 kirjoitti:

golf mk3 vm.94 1.4 koneella, ilmoittaa vikakoodia IN2. mitä tarkoittaa,voisiko joku kertoa? Olisi iso apu, kun olen ko. autoa ostamassa. Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu