siis miten aukaistaan puchin kone onko se siitä keskeltä olevasta lovesta ja miten? onko siinä ruuveja? vai miten mopo on muuten tunturi tiger s ja mitä työkaluja kannattaa käyttää? vetästään vaan?? VASTAUKSII!!!!!!
puchin koneen aukaiseminen
nicotiini94
4544
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
nii
Otat sylinterin pois ja PIIRRÄT koko koneen ympäri viivan, siitä keskikohasta, sit vaan otat rälläkän käteen ja rupeet rälläköimään auki.
Mut jos haluut pelkän mäännä vaihtaa niin se menee näin.
Sylkän pultit auki,
Sylkän kansi pois
Sylkkä pois
Männän lukkorengas pois
Männä tappi pois
Mäntä pois
Mäntä paiaklle
Männän tappi paikalle
Männän lukkorengas paikalle
Sylinteri paiaklle
KAnsai paikalel
Pultit kiinni :)
että männän päässä olevan nuolen on osoitettava pakoaukkoon, ja että männänrenkaat ovat oikeinpäin ja varmasti kohdallaan kun isket pytyn kasaan. meinaan pyttyä kootessa männänrenkaat kääntyy helposti paikoiltaa.
Katoppas poi se menee sillee että otat koneen ja käännät sen niin että magneeton puoli on alas päi ja aukaset ne kytkin kopan ruuvit ja otat kytkin kopan pois.sitte käännät koneen siten että kytkin kopan puoli on ales päi ja sitte auot ne ruuvit ja otat lohkon pois ja sitte koitat ettiä niitä pieniä nippeleitä paskaselta tallin lattialta ja paat ne taltee.sitte otat kampuran pois ja sitte rattaat ja sitte teet mitä haluttaa.