Jos perheemme ostaisi vain lentoliput Finairilta Bangkokiin, ja sitten omatoimisesti bookkaisimme hotellin jostakin läheltä Bangkokia, enemmän maaseudulta missä olisi puhdasta ilmaa ja rauhaa... mikä olisi lähin mukava pikkukaupunki? Kiitos vastauksesta! Sillä kaikki seuramatka-vaihtoehdot on jo käyty läpi!
Omatoimimatka
5
610
Vastaukset
- Peki
Omasta kokemuksesta Khon Kaen ja Roi Et provinssit ovat rauhallisimpia. Koiliseen ja itään Bangkokista. Joitain kaupunkeja mainiten Nakhon Ratchasima ja Khon Kaen joista voi ottaa erillaisia trekkejä muihin pienempii kyliin ja nauttia maaseudun rauhasta ja luonnosta.
Pohjoisessa ja etelässä kukoistaa turistisuus ja prostituutio joita en suosittele.- ,.-,.-,
"Pohjoisessa ja etelässä kukoistaa turistisuus ja prostituutio joita en suosittele."
Etpä taida löytää Thaimaasta paikkaa jossa prostituutio ei kukoistasi. - Minäkin myös
Suosittelen Khon Kaenin kaupunkia ja koko maakuntaa pikkukaupunkeineen. Ekan kerran kävin jo 10 v. sitten enkä ole enää muualla käynytkään! Khon Kaeniin lentokoneella 45 min ja bussilla 7 h. Bussista näkee paljon enemmän ja silläkin on mukava matkustaa. Ja vessa löytyy! Ja tarjoilu pelaa! :)
- Minäkin myös
Minäkin myös kirjoitti:
Suosittelen Khon Kaenin kaupunkia ja koko maakuntaa pikkukaupunkeineen. Ekan kerran kävin jo 10 v. sitten enkä ole enää muualla käynytkään! Khon Kaeniin lentokoneella 45 min ja bussilla 7 h. Bussista näkee paljon enemmän ja silläkin on mukava matkustaa. Ja vessa löytyy! Ja tarjoilu pelaa! :)
Muistin että oli runo ja löysinkin sen:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=104&conference=4500000000000862&posting=22000000011623449
- ''kuumin'' kohde
khon kaen on tällä hetkellä "kuumin" uutuus omatoimi matkaajille.kokeneemmat ovat käyneet siellä jo vuosia sitten.upea paikka täytyy sanoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996003
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963025Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262810Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262095Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125960- 48764