mielen liikkeisiin....

elikkä onko kellään, ammattilaisella tai taviksella kokemuksia homeopatiasta 2-suuntasen hoidossa. eli tarttisin mielialan vaihteluihin ja hermostuneisuuteen jotain tasaavaa apua.

syön tällä hetkellä seroquelia ja deprakinea...
nyt pitäis lähtee sairaalaan ja aloittaa siellä lääkitys. pitäis olla siellä 3-8 viikkoo neulatyynynä. ja sit lääke maksaa kk. 100e,,, ja sit tulee sairaalalaskut, et jee.
auttakaa jos on tietoo...=)
1288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eipä tällä palstalle viitisi jakaa kokemuksiaan kaikkien skeptikkojen riepoteltavaksi, mutta kaiken uhallakin haluan jakaa osan kokemuksistani.

Kymmenisen vuotta sitten avioeroni aiheutti minulle melkomoisen romahduksen ja taustalla oli myös synnytyksen jälkeinen masennus.
Tilanne oli henkisesti todella raskas. Olin epätoivoinen ja itsemurhahakuinenkin.
Sitten sain käsiini joitain homeopatiaa käsitteleviä kirjoja ja samaan aikaan eräs homeopaatti ilmoitteli lehdessä, oli juuri avannut praktiikkansa ja varasin hänelle ajan.
Sain ensimmäisen lääkkeeni. Oli ihmeellistä tuntea hyvää oloa muutaman vuoden "pimeyden" jälkeen!

Eihän asia kuitenkaan kokonaan korjaantunut tuon yhden käynnin jälkeen. Se oli pitkä prosessi, jossa oli ylä ja alamäkiä. Mutta sen seurauksena elämänhaluni palautui ja elämänlaatuni parani. Olin energinen ja puhkuin intoa tehdä kaikkea.

Kävin myös pari kertaa juttelemassa psykologin kanssa mutta siitä ei ollut mitään apua. Minun oli päästävä eteenpäin ja siellä vain takerruttiin menneisyyteen!
JA siihen aikaan, ei ollut(onneksi) edes kovin tavallista turvautua noihin mielialalääkkeisiin, enpä tiedä olikaanko niitä edes silloin.
Ja tänä päivänä, jos minulle edes ehdotettaisiin niiden syömistä, kääntyisin kyllä ensin homeopatian puoleen!

Mielestäni, juuri noihin mielen liikkeisiin homeopatia on varmasti yksi parhaimpia hoitomuotoja.
Vuosien varrella homeopatia on tullut tutuksi ja sieltä etsin kyllä ensimmäiseksi apua olkoon vaiva sitten fyysinen tai henkinen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bipo kirjoitti:

elikkä onko kellään, ammattilaisella tai taviksella kokemuksia homeopatiasta 2-suuntasen hoidossa. eli tarttisin mielialan vaihteluihin ja hermostuneisuuteen jotain tasaavaa apua.

syön tällä hetkellä seroquelia ja deprakinea...
nyt pitäis lähtee sairaalaan ja aloittaa siellä lääkitys. pitäis olla siellä 3-8 viikkoo neulatyynynä. ja sit lääke maksaa kk. 100e,,, ja sit tulee sairaalalaskut, et jee.
auttakaa jos on tietoo...=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu