norton vanhenee?

tumpelo

Moi.
Tyhmiä kysymyksiä luultavasti, mutta jos joku kuitenkin viitsisi vastata...
Eli, koneeni asennettiin täysin valmiiksi n. vuosi sitten (koska olen itse täysin tumpelo) ja nyt norton internet security herjaa päivittäin, että se vanhenee n.20 päivän kuluttua. Miten virustorjunta vanhenee? Tarkoittaako tämä siis sitä ettei sitä voi enää päivittää, vai mitä?

Pärjääkö vanhalla (päivittämättömällä?) versiolla vai pitääkö mun ehdottomasti maksaa uudesta versiosta? Tälläkin palstalla on ollut puhetta ilmaisista viruksentorjuntaohjelmista, mutta ovatko ne ollenkaan käyttökelpoisia? Apua.

5

1048

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nrtn no mre

      -Ei voi enää päivittää.

      -Pärjää, päivän, tai esim. 6kk, riippuen miten alttiiksi laitettu kone on.

      -muutamat ilmaiset on ihan ok, kelvannee kilteille kotikäyttäjille...

      • kyllä toimii

        vähemmänkin kilteillä ;) kun opettelee käyttämään niitä, ja pitää päivitykset kunnossa.


      • Janne..

        Sun lisenssis vanhenee,eli et pysty päivittämään sitä, ehdotan että haet uuden ilmais virustorjunnan tai sitten ostat uuden lisenssin.;)


    • pärjää
    • jhgjkjg

      Se ei hae enää uusia päivityksiä, mutta voit uudistaa tilauksen vuodeksi eteenpäin joko "Tilauksen tila" -> "Uudista" tai silloin kun se norton ilmoittaa asiasta niin sieltä pitäisi löytyä uudistus vaihtoehto. voit maksaa luottokortilla tai verkkolaskulla itselle maksoi vajaa 40€/vuosi riippuu käytettävästä versiosta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      91
      5876
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4762
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      93
      3001
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      26
      2770
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      2036
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1486
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1047
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1018
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      940
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      744
    Aihe