Battle over Finland
Jouni
101227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei vaan suostu toimimaan. Tulee vain musta ruutu :/
Mikähän directx sulla on? Kukaan ei ole vielä valittanut samasta onglemasta.
Mikä laitteiston kokoonpano sulla on?
DirectX 9.0c
Pentium 4 2.40GHz, 512ram, GeForce4 Ti 4200 ja käyttis on Windows XP Home.
Kyllä pitäisi pyöriä, tosin en tiedä tuosta Windows XP:stä? Tuskinpa sekään on ongelma?
Kukaan muu ei ole valittanut toimivuudesta, vaikka sivujen linkki on ainakin kahdella muullakin foorumilla. Outo juttu! En osaa neuvoa muuta kuin että asennat uudelleen... Jos sulla on mahdollisuus, niin kokeile jollain muullakin koneella.
Ja hei! Tietysti purit pakatun tiedoston, ja yritit käynnistää puretun tiedoston? Eikö niin?
"Ja hei! Tietysti purit pakatun tiedoston, ja yritit käynnistää puretun tiedoston? Eikö niin?"
-Tottakai.
Asennan tänään vielä uudelleen ja kokeilen jotain epätoivoista :) Kokeilen sitä myös kaverini koneella sitten kun ehdin.
Ikävää ettei peli toimi koneellasi! :(
Pakko tunnustaa etten tiedä mikä auttaisi? Peli ei kyllä oli niin hyvä kuin mitä kuvista voisi päätellä, varsinkin lentomalli on huono. Jos saat sen toimimaan niin kerro mikä auttoi, ja mitkä olivat vaikutelmat pelistä.
Ei grafiikassakaan ole kehumista.
Ihan totta kirjoitat.
Sivuillani olevat kuvakaappaukset antavat vaikutelman hienommasta pelistä, kuin mitä se todellisuudessa onkaan.
En saanut textuureita toimimaan kunnolla maastossa, joten jätin ne pois. Enkä viitsinyt kehittää siihen mitään muutakaan ihemeempiä hienouksia, sillä 3Dradin näytöntarkkuus on parhaimmillaan vain 1024x768/32 bit colors. Joten ei ollut todellakaan motiivia grafiikan tekemiseen.
Sopii muuten ruveta tekemään 3d malleja joko tyhjästä, tai sitten jotain simppeliä mallia pohjana käyttäen. Työ on valtava... Jatkossa ostan 3d-mallit valmiina, jottei niiden tekemisessä kulu aikaa hukkaan. Senkin ajan voi käyttää vaikka paremman lentomallin ja pelattavuuden kehittämiseen.
3drad on jo historiaa, jatkossa pelit syntyvät toiselle alustalle.
Nyt se sitten alkoi toimimaan. En ole ainakaan tietoisesti mitään tehnyt.
Ei mikään kummoinen peli ja vihu pääsee koko ajan yllättämään. Mut kyl mä tota taidan saunan jälkeen vielä kokeilla :P
Kiva että sait sen vihdoin toimimaan! :D
Mä olen saanut kritiikkiä siitä, että peli on liian vaikea. Ne vaikeammat kentät on itseasiassa helpompia, koska ammuttavaa on enemmän. Lentomalli on surkea ja peli on muutenkin ankea, en kuitenkaan enää parantele sitä mitenkään. Olkoon mikä on!
Kokeile kavereiden kanssa sitä "Death Match" kenttää.