V*tuttaa!!!!!!!!!!!

ja pahasti.....

olen ihan loppusuoralla terveydenhuoltoalan koulutuksessa (jouluna valmistun...ehkä??), mutta vikaan näyttöön ei vaan tahdo riittää motivaatio tippaakaan.. ei siis jaksa vaan kiinnostaa.. olen ihan puhki, koska viime kevät ja tämä syksy on ollut niin rankkoja..haluaisin vaan nukkua.. olen ihan masentunut ja tympääntynyt kaikkeen! miten Helv*tissä jaksan esittää näytössä kiinnostunutta ja oma-aloitteista, kun ei kiinnosta hevon helvettiä??? onks kellään samoja ajatuksia/samaa ongelmaa?

2

1045

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • exoppija

      kysele, kysele, kysele, ja sit kuuntelet, mitä ne vastaa. Kaikki haluaa puhua, kuuntele sinä.
      JA aattele, kohta sun pitäs mennä töihin, jos sulla onkin väärä ala kokonaan. Sinnittele, huomenna kun avaat joulukalenterin ekan luukun, niin sitten kun on viimenen, se on sun valmistujaispäivä, melkein!
      Mieti, enää 19 työpäivää, niin on jouluaatto, ja jos olet sen 5.12 vapaa niin 18! MIETI! VÄHÄN ja sit se on loppu!

    • tosivanha terkkariopiskelija.

      Joskus kaikki kaatuu päälle, varsinkin näin pimeänä aikana. Huomenna voi näyttää jo valoisammalta. Tsemppiä sinulle, älä heitä hienoa tähänastista suoritustasi hukkaan. Mene vaikka hampaat irvessä. p.s. Joskus on parempi olla näyttämättä fiiliksiä. Tsemppaa vielä näyttö. Kyllä se siitä! Menestystä. Kun sulla on laput kädessä, voit tehdä ko. työtä tai sit mennä vaikka lääke-esittelijäksi. Mikä estää vaihtaa suuntaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      61
      3964
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      50
      3879
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2861
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      52
      2659
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      55
      1982
    6. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1799
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1649
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1327
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1261
    Aihe