kädet auki

Onko muita joiden vauvat eivät ole pitäneet käsiään nyrkissä pieninä vaan heti auki? Jo kohdussa vilkutteli sormet harallaan.
2391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

oli kädet "auki" heti synnytyssalin pöydällä. Valveilla oli aika paljon nyrkissäkin mutta nukkui aina kädet levällään ja sormat harallaan ihan kuin olisi lentoon lähdössä :D.

Äänestä

Oli jo kohdussa aina kun sinne kurkittiin, ja on vieläkin tuo vasen käsi poskea vasten. Ihan kuin kännykkäkäsi olisi jo toiminnassa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei nyrkissä kirjoitti:

Onko muita joiden vauvat eivät ole pitäneet käsiään nyrkissä pieninä vaan heti auki? Jo kohdussa vilkutteli sormet harallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu