Sotkan soffa

Moi.

Bongasin Sotkasta ihan kivannäköisen 3h sohvan, Brazil-tms..

Onko kellään kokemusta em.lafkan huonekaluista, leviävätkö käsiin?
31545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Meillä on SOtkan Corona sohva ja kaksi nojatuolia. Ollut nyt n.5-vuotta ja hyviltä tuntuvat ja hyvin kestävät. Kannattaa vaan valita joku kunnon kangas. Meillä jaguar, Vähän kuin blyyssi mutta lähtee kostealla rätillä suklaat ja kaikki pois. Hyvä lapsiperheelle. Halvimmat kankaat aika onnettoman tuntusia.

Äänestä
  • Sohvaa ei ole Sotkasta, mutta muita huonekaluja kylläkin ja ihan hyvin ovat kestäneet normaalia käyttöä.

    Äänestä

Ko Brazil sohva on jostain päin Eestiä tehty sohva. Hinta on halpa kun sohva tulee tietenkin osina. Kuka helvetti osaa olettaa sohvaa ostaessaan että senkin joutuu rakentamaan itse kasaan. Käsinojia ruuvaillessa menee tietenkin jengat pulteista ja sitten kipitetään liikkeeseen takaisin hakemaan uusia pultteja.

Eipä ollut kankaissa mitään jaguareja valittavissa. Oli vain ne muutamat eri värit yhtestä kangastyypistä. Sopiva väri kyllä löytyi myös meille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä kirjoitti:

Moi.

Bongasin Sotkasta ihan kivannäköisen 3h sohvan, Brazil-tms..

Onko kellään kokemusta em.lafkan huonekaluista, leviävätkö käsiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu