Moi.
Bongasin Sotkasta ihan kivannäköisen 3h sohvan, Brazil-tms..
Onko kellään kokemusta em.lafkan huonekaluista, leviävätkö käsiin?
Bongasin Sotkasta ihan kivannäköisen 3h sohvan, Brazil-tms..
Onko kellään kokemusta em.lafkan huonekaluista, leviävätkö käsiin?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meillä on SOtkan Corona sohva ja kaksi nojatuolia. Ollut nyt n.5-vuotta ja hyviltä tuntuvat ja hyvin kestävät. Kannattaa vaan valita joku kunnon kangas. Meillä jaguar, Vähän kuin blyyssi mutta lähtee kostealla rätillä suklaat ja kaikki pois. Hyvä lapsiperheelle. Halvimmat kankaat aika onnettoman tuntusia.
Sohvaa ei ole Sotkasta, mutta muita huonekaluja kylläkin ja ihan hyvin ovat kestäneet normaalia käyttöä.
Ko Brazil sohva on jostain päin Eestiä tehty sohva. Hinta on halpa kun sohva tulee tietenkin osina. Kuka helvetti osaa olettaa sohvaa ostaessaan että senkin joutuu rakentamaan itse kasaan. Käsinojia ruuvaillessa menee tietenkin jengat pulteista ja sitten kipitetään liikkeeseen takaisin hakemaan uusia pultteja.
Eipä ollut kankaissa mitään jaguareja valittavissa. Oli vain ne muutamat eri värit yhtestä kangastyypistä. Sopiva väri kyllä löytyi myös meille.