scanfil

tietäiskö joku ko.firmasta kannattaisiko hakea sinne töihin?
62985
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

en suosittele

Äänestä
  • en mäkään suosittele.vuokrafirmankautta pääsee parempaan paikkaan ja sitäkautta vakituiseksi. tietty joutuu olla 4 kk vuokrafirman orja.

    Äänestä

  • tehdastyöntekiä kirjoitti:

    en mäkään suosittele.vuokrafirmankautta pääsee parempaan paikkaan ja sitäkautta vakituiseksi. tietty joutuu olla 4 kk vuokrafirman orja.

    Suomessa soluttautuneena joka firmassa tämä meininki.Vuokratyö firma ei maksa ammattitaidosta!työntekijää ja työntekijän omistamaa ammattitaitoa ei arvosteta!Liitot toimivat yhdessä työnantajan kanssa työn tekijää vastaan jne.Suomalaisten yritysten johtajat yrittävät lakipykälillä kaataa suomen.Eduskunnassa Bilderbergseura päättää pankkien, yritys johtajien jne kanssa,koska työntekijöitä uhkaillaa taas aasialaisilla.Kuka järkevä suomalainen tuon uskoo.Nämä tuotteet ja palvelut ovat paikallisia.Aasian kasvu ei vaikuta kuin mieleemme jos siis uskotte sen.Ja mitä epäisänmaallisiin yritysten johtajiin tulee niin sanottakoon ,että venäläiset eivät suomea kaataneet.Katsotaan seuraavassa sodassa mihin nämä johtajina toimivat loiset pakenevat.

    Äänestä

Vain jollei ole muuta työtä tarjolla

Äänestä

Sievikö?

Äänestä

aivan ala-arvoinen firma.
henkilöstön edut tasan se minimi mitä laki velvoittaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


työnhakija kirjoitti:

tietäiskö joku ko.firmasta kannattaisiko hakea sinne töihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu