Voi **ddu, jos valitset väärän oven sisäänmennessä niin nakittavat narikan (1.50)!!! Vaan jos kävelet kulman ympäri niin mitään narikkaa tarvi. Tämä kävi eilen ja mentiin vaan pubin puolelle, ei siis syömään jne.
Vltava
AngryWoman
4719
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sun pitäis ehkä pysyä kotona imemässä hiivaa, jos pitää oikeesti raapii turpaansa jostain narikkamaksusta. C´mon, makaa sohvalla, niin ei tarvi porata.
Ja tämä vastaus oli asiallinen? Tais olla mestan portsari.
Perseestä moinen käytäntö, joka EI OLE YHTENÄINEN. Siinähän sen pontti, eikä vittu siinä tarvi sohvalla maata ja imee hiivaa.
Jos ei sulla ole varaa edes narikkamaksuun joka on kuitenkin vain 1.50e, Niin ei sulla ole sitten varaa juodakkaan ellet sit juo toisten rahoja tai laseista. Viinaan olet valmis tuhlaamaan isompiakin summia omia tai toisten rahoja mutta narikkarahasta viitsit "narista" joka on kuitenkin illan PIENIN menoerä. tossa tapauksessa jää tosiaan kotiin juomaan pussikaljaa joka on halvin vaihtoehto. Näin jää yksi paikka lisää maksaville asiakkaille joita me ravintoloiden henkilökunta vaalimme ja pidämme huolta niiden viihtyvyydestä. Muista myös se, että jos pihistelet koko ajan ja esim. mieluummin yrität kiertää niinkin pienen asian kuin narikkamaksun, se kyllä huomataan ja pistetään mieleen. Jos sitten sattuu niinkin huono tuuri että joudut joku kerta jostain syystä riitaan jossain kuppilassa jonkun maksavan asiakkaan kanssa(tai hyvin tipittävän)niin SINÄ olet teistä kahdesta se joka "lentää" ulos. Sinä olet se joka on väärässä. Ne jotka käyttäytyvät ja tipittävät, huomataan heti ja myös ne jotka ei käyttäydy ja narisevat milloin mistäkin huomataan myös, mutta aivan eritavalla. Katsos kun... Äh. No,jos ei tämä nyt mennyt jakeluun niin annetaan olla!
Kyl nää ammattilaiset on oikeessa!MIKSI PORTSARIEN PITÄISI tehdä ilmaista työtä?!?Oisko susta viihtyisää/ihanaa/mukavaa, et joku känniääliö pilais sun ja kaikken muiden illan ölisemällä ja sikailemalla vaikka SUN nääpuripöydäs...vaikka vaan sen sun YHDEN TUOPPIS AJAN!? miks baareissä kävijät ei voi tajuta, et se portsari on PAKKO olla keskustan baareis ja sille ON MAKSETTAVA mielellään viel enemmän ku naulakon kulmas lukee. Voi mennä kyl vaik kallioon kattaa niitä räkälöitä jossa AINOA henkilökunta/asiakkaiden turva on joku 25kilonen kinkki...TODELLA JÄNNITTÄVÄÄ ILTAA!
Nyt turvat tukkoon narikkamaksuista tai tosiaan voi jäädä kotiin!Portsarit on SUN ja muiden ASIALLISTEN asiakkaiden turvana siellä.ET SÄKÄÄ DUUNIAS ILMASEKS TEE - en uskokaan!