Mistä voi johtua että aivan yllättäen kahden kuukauden aikana erektio kadonnut lähes kokonaan ja olen vasta 20v. Kun katson pornoa ei tapahdu mitään, jos otan kädet mukaan saan enintää puoliseisokin päälle ja se loppuu heti kun en koske käsillä ;( Mistä helvetistä tämä voi johtua?
2kk sitte seiso täydellisesti.
2kk sitte seiso täydellisesti.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sigrasta voisi olla hyvinkin apua. Itsellä oli vähän samoja oireita ja tilasin Sigraa (50 mg) ja nyt pelittää.
mutta ihmetyttää että mistä tää on näin nopeesti tullu? jotain mitä mun on täytyny tehdä vaikka en kyllä saa mieleeni mitää mikä ois voinu vaikuttaa..
oisko pyöräily, kuntopyörällä tai tavallisella fillarilla? Oletko muuttanut elintapojasi mitenkään viimeaikoina? Muista myös että vaikka hereillä ollessa ei ottaisi eteen niin nukkuessa niin voi käydä, joskus muistelen lukeneeni jotain ohjeita postimerkin tai jonkin "sinetin" liimaamisesta hepin kylkeen yöksi niin näkee aamulla onkos mitään tapahtunut, voi meinaan olla henkinenkin juttu kyseessä.
Kyseessä voi olla stressi. Kyseessä voi tietenkin olla myös se, että kun kerran "pikkuveli" pettää sitä alkaa pelätä, että se tapahtuu uudestaan ja stressaa sitä jo etukäteen. Silloin ei varmasti sitten seisokkaan. Jos asia alkaa ihmetyttää tosissaan. kannattaa käydä tietenkin lääkäriltä kysymässä.
Itse huomasin joskus 23vee, että erektio on heikentynyt huomattavasti.
Kyllä on aamustondiksia ja vaikka kesken päivän mutta ongelma on siinä, ettei heppa ole täyskovana.
Itse olen lähes varma, että ongelman syy on pornossa. Siis liikaa pornoa ja käteenvetoa. Tätähän ei lääketiede pidä ollenkaan vaarallisena, enkä minäkään osannut varoa sitä. Mutta niin vain on käynyt, että olen tullut hyvin immuuniksi pornolle ja kestokykyni on Olympia tasoa. Tosin epäilen, että se saattaa lerpahtaa kesken yhdynnän. Se kun ei ole edes mitenkään kosketusherkkä.
Eli näin jälkiviisana voin todeta, että parhaat seksivuoteni oli joskus 14-20vee, jolloin minulla ei ollut ainottakaan seksikokemusta, what a great life...
mittarissa jo 19v jokapäiväistä tyydytystä, itse tai kumppanin kanssa, pornolla ja ilman. Olen siis yli 30 eikä erektiossa ole muutoksia ja tyydytys kestää vähintään 1/2 tuntia kerrallaan, joskus parikin tuntia menee. Olen itse käsittänyt että vehkeitä pitää nimenomaan käyttää, että toimivat. Porno tietenkin käy välillä kypsyttämään, mutta kyse onkin korvien välissä tapahtuvasta kyllästymisestä eikä fyysisestä ongelmasta, oikealla ajattelutavalla ja virikkeillä innostuu taas.
Tupakka vie halut ja kyvyn.Uskokaa jo!
Poltin yli 10 vuotta ja olen ollut nyt polttamatta n.7 vuotta, erektiossa ei mitään eroa, ennen tai jälkeen. En pidä tupakointintia terveellisenä tai hyvänä asiana, mutta ei pidä levittää väärää tietoa koska tupakoinnilla on tuskin mitään merkitystä nuoren miehen erektioon, verenkiertohäiriöt tulevat tupakoinnista vasta paljon myöhemmin. Kun pelotellaan nuoria ettei seiso jos polttaa ja kun nuori huomaa taas yhden valheen niin ei se ainakaan lisää halua lopettaa polttamista.