Uskaltaako / voiko virtalähteen sekä
USB-lisäporttien johtoja katkaista ja
kolvata niihin jatkoa ? Ettei tarvitsisi
laitella jatkojohtoja...olisi siistimmän
näköine..
HELP
1
289
Vastaukset
- Erkko
Virtajohtoa ei saa jatkaa. Tietysti jos osaat sen ja lupaat olla kuolematta tai tappamatta kissaasi viritykselläsi, sen voi jatkaa. Jokaiseen lankaan kolvauksen jälkeen kutistesukka. Ei nittoa!
Uspi väylä kaapeli onkin eri juttu. Anna mennä vain. Siinä ei kukaan kuole, mutta savut voi päästä karkuun emostasi. Muista sähkömiesten sanonta: "Väri väriin ja loput kannen väliin."
Puhuimmeko äsken ulkoisen kovon virtalähteestä vai tietokoneen? Jos ulkoinen kovo tai vastaava: Jatka mieluumin muuntajan jälkeinen johto. Siinä ei kuitenkaan kulje kuin 12-24VDC. Noilla jännitteillä ei itseään tapa. Kuten edellä jo mainitsin: Valovirtakaapelin (230VAC) jatkamista olisi vältettävä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 74984
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104848- 62833
- 44794
- 48741
- 49674
- 31639
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38526