Kisan viimeisillä viikoilla Terhin käytös muuttui huomattavasti negatiivisempaan suuntaan. Ymmärrän kyllä, että paineet kasvoivat kisan lähestyessä loppua, ja silloin käytös saattaa muuttua. Luulisin kuitenkin, että oma käyttäytymiseni muuttuisi niin, että asiat alkavat ärsyttää enemmän ja tulisi helpommin "kommentoitua" asioita. Mutta Terhi, joka koko kisan on ollut itsevarma, eikä ole häpeillyt esim. kroppaansa, ja on ollut tehtävissä täysillä mukana ja ollut positiivinen, ja vielä uskaltanut sanoa mielipiteensä mm. Minnan tyhmästä käyttäytymisestä, muuttui yhtäkkiä itsesäälissä rypeväksi valittajaksi. Ärsyttävää, kun ihminen aliarvioi mm. omaa ulkonäköään ja huumoriaan. Luulen, että tämä vaikutti Terhin putoamiseen suuresti. Ja vielä ihmettelen sitäkin, että miten Antti on suurin voittajaehdokas, kun hän kuitenkin kaveerasi "inhotuimpien" Iinan ja Minnan kanssa, ja silloin juonitteli heidän kanssaan.... ja nyt hän on taas maailman reiluin tyyppi...
Miksi Terhi muuttui?
7
857
Vastaukset
- Pong
on Perttu:D
Tena vittuuntui heti kun joutui äänestykseen ensi kerran, koska tiesi putoavansa.
Jos olisi ollut aikaisemmin yleisöäänestyksessä, olisi bb ollut huomattavasti mukavempaa katsottavaa, koska olisi pudonnut heti kättelyssä.
Ja jos tuollainen jatkuva itsensä peilailu, tekoitkut, kiukuttelu pikkuasioista on itsevarmuutta, niin haloo, herätkää.
Tenan putoamiseen vaikutti ainoastaan se että hän oli viimeinkin äänestyksessä:D- joo
on sekin, että uskaltaa tulla julkisesti esiintymään ohjelmaan, jossa tietää varmasti koko kansan näkevän omat liikakilot!!!
- kukka
joo kirjoitti:
on sekin, että uskaltaa tulla julkisesti esiintymään ohjelmaan, jossa tietää varmasti koko kansan näkevän omat liikakilot!!!
oli se ihan sairasta peilailua ja ennenkaikkea tukan hiplaamista jatkuvasti. Miten joku voi ruokaa laittaessakin pörröttää tukkaa??? YÖK sanon minä. Sellainen käytös johtuu omasta epävarmuudesta.
- ihmettelijä
tuohon Antti juttuun. Jos äänestitte Antin parhaita ystäviä talossa (Iinaa ja Minnaa), niin miksi äänestätte Anttia voittoon??? Eikös se kuitenkin kerro paljon ihmisestä, että kenen seuraan hakeutuu. Antti taitaa olla kova poika pelaamaan!
- Malla
yhtään tilaisuutta käyttämättä ennen Mikan putoamista puhuakseen pahaa tytöistä, jos vain oli kaksin Pertun tai Mikan kanssa. Luuli kai, että hänen on helpompi voittaa, jos kilpailussa on kolme poikaa. Aika näyttää, keihin vetoaa kikkelinnäyttely telkkarissa. Jos se on itsevarmuutta, niin sitten sanon itsevarmuudelle kiitos ei.
Itseäni kävi tuo sama asia ärsyttämään terhissä viime viikolla.Ei todellakaan ole viihdyttävää katseltavaa kun joku rypee itsesäälissä.Mut näin jälkeenpäin,nähtyäni Terhin ekstrassa ja luettuani hänen vastauksensa nettichätissä, ymmärrän häntä paremmin.Kyllä kaikilla joskus tulee alemmuuden kompleksi ja varsin helposti menkkaviikkona jos on muutenkin stressiä.
Tosta antti jutusta sen verran.En tiedä mistä olet saanut päähäsi että se on "suurin" voittajaehdokas.Ja se nyt vaan sattui ystävystymään Hanna ja Iinan kanssa ensin.- ghgfh
terhi on IHAN PASKA..ITSESÄÄLISSÄ UIVA PERLÄPI!!!!!!!! kiitos!!!onneks ei voittanu,haukku viel pudotuksen jälkeen ihmisii kusipäiks..ku ei päässy voittoon asti...vittuun sellaset!!!!!kiitos :);D btw,hienot sandaalit ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1193725Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141691Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141548Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181396Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2931383Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi281276Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti16964Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy72933Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä124902Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60829