vain, että jos oikein alusta asti kisaa ajatellaan, niin kyllähän se on selkeästi Perttu, joka on ANSAINNUT voiton.
Alusta lähtien viihdyttänyt kansaa, vaikka ei varmasti ole ollut helppoa olla aina äänestyksissä ja tietää, että toiset on siihen äänestäny. Pikkaisen olis monella muulla hajonnut pää noissa. Terhillä hajosi jo eka kerrasta vaikkei edes muiden johdosta äänestykseen joutunu.
Tinttarella on vaan huomaamattomana taustalla seinäkukkasena ollut ensimmäiset kaksi kuukautta ja sitten enemmän tai vähemmän naama norsunvitulla loppuajan ja arvostellut muita näiden hankkimista rangaistuksista, mihin ei todellakaan muijalla varaa. Ärsyttävät lallatukset ei kyllä pitäisi voittoon nostaa. Koko naista ei olisi kukaan edes huomannut, jollei porukka koko ajan vähenisi. No tinttarellalle tämäkin voitto tulisi niin kuin ilmeisesti itsekkyyden perusteella kaikki muukin elämässä, tekemättä mitään.
Huomaapa kyllä Suomenkin naisten tason, jos pitää vaan sillä perusteella äänestää, että on "nainen". Tuntemani naiset on kyllä hävenneet samaa sukupuolta olevan kisailijan käytöstä monet kerrat ja paljon.
No Antti taas on mikä on.
Tämä kaikki sen verran objektiivisesti vielä sanottuna, että ei enää isoa väliä minulle, kuka voittaa. Minä sain täytymyksen jo edellisestä putoamisesta. Maailman aika lähelle suurin vääryys olisi tapahtunut, mikäli Terhi olisi saanut vielä jatkaa.
Sellainen
6
206
Vastaukset
- SomeoneElse
...jotain uutta? Taas tätä Pertun ja MIESTEN ylistämistä - huoh... Mä ainakin häpeän miehenä Pertun ja Antin toilailuja. Mikäs niiden sikailusta tekee hyväksytympää, kuin satunnaiset Tiinan oikuttelut? Herää jo, Jaakko-kulta!
- perusteluita
miksi Perttu ansaitsee voiton kymmenen kertaa enemmän, kuin Tiina. Missä ne sun perustelut?
- yks vaan
perusteluita kirjoitti:
miksi Perttu ansaitsee voiton kymmenen kertaa enemmän, kuin Tiina. Missä ne sun perustelut?
viihdyttävä? kysyn vaan mistä kohtaan..
- Tiinaan verrataan
yks vaan kirjoitti:
viihdyttävä? kysyn vaan mistä kohtaan..
niin joka kohdasta.
- yks vaan
Tiinaan verrataan kirjoitti:
niin joka kohdasta.
talossa kukaan osaa olla viihdyttävä noista jäljellä olevista.
- mutta kun
yks vaan kirjoitti:
talossa kukaan osaa olla viihdyttävä noista jäljellä olevista.
noista täytyy valita, niin kyllä se Pertun voitoksi kääntyy. Tinttarella ihan yhtä tyhjän kanssa, Antilta irtosi Mikan kanssa välillä hyvin läppää, Perttu ei oikein pysy samalla tavalla mukana. Antilla taas paljon muita rasitteita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342027Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291091- 69889
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?262774Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65761- 15747
- 83696
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132687Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.214683- 26674