KYSYMYS KUULUU, KUKA HALUAA ÄÄNESTÄÄ PERTTUA; KAIVAA NENÄÄ JA LAITTAA RUOKAA, EI PESE KÄSIÄÄN JA SITTEN RASSAILEE FINNEJÄÄN, KYLLÄ HÄN HÄN ON JUURI LUONNOLLINEN, MUTTA KUKA HALUAA ETTÄ APINA VOITTAA...VAI AIJOTTEKO TOSIAAN ÄÄNESTÄÄ SUOMALAISEN PERIKUVAN VOITTOON VAI FIKSUN ANTIN, JOKA ON NÄHNYT MUUTAKIN KUIN LENKKIMAKKARAN JA SINAPITUUBIN. TIINALLA EI JAKOJA VOITOON, SORRY!
ANTTI, ANTTI, ANTTI, ANTTI.....NÄIN SE MENEE....
TODELLINEN ANTTI-FANI!
ANTTI, ANTTI, ANTTI, ANTTI.....NÄIN SE MENEE....
TODELLINEN ANTTI-FANI!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Antilla on papan kuoleman varalle suunnitelma. Anttihan on sopinut että hänelle ei ilmoiteta vaikka pappa kuolisi, jotta hänen pelinsä ei siitä sekoa. Rahan tavoittelu on siis tärkeämpää. Ja lopuksi Antti sanoi vielä että kuoleehan se vanha ihminen kuitenkin.
yllätys että vanha ihminen kuolee?
Minkäs se Antti sille sitten voi jos on kuollut?
Niin että sama kai jatkaa tietämättä peliä jos ei voi auttaa kuitenkaan. Kyllä sitä pappaa ehtii surra myöhemminkin. Ja pappa on Antilla ollut kyllä usein mielessä siellä talossa ja on asiasta huolissaan.
No itse olisin joka tapauksessa mennyt hautajaisiin, mutta Antti poika on ajatellut kaiken niin fiksusti!
Ihmiset jotka haluavat antin voittoon ovat todennäköisesti itsekin samanlaisia. Perttua äänestävät sellaiset ihmiset jotka ovat itsekin aitoja. Vai etkö esim itse ole koskaan nenääsi porannut. Sama pätee kaikkeen muuhunkin mitä talossa on tapahtunut. Se on vaan karua todeta että antti on kaksinaamainen kieroilija..
totta puhut, antti siis voittoon
PERTTU voittaa!!!! uskokaa jos huvittaa.....