Greenwich

Onko kenelläkään kokemuksia Greenwichin yliopistosta? Erityisesti siellä matkailun/kielien opiskelijoiden kommentteja olisi kiva kuulla.
6432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jälleen kerran yksi näistä Britannian yliopistoista, joka ei nauti suurta tunnustusta akateemisessa maailmassa tai työelämässä.

Toisaalta matkailu ei ole ala jota parhaissa kouluissa edes opetetaan, mutta uskon sitä kuitenkin löytyvät yliopistoista jotka rankataan huomattavasti Greenwichiä korkeammalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lilyce kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemuksia Greenwichin yliopistosta? Erityisesti siellä matkailun/kielien opiskelijoiden kommentteja olisi kiva kuulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu